субота, 29 лютого 2020 р.

Бібліотека надихає...

Творчість, з філософської точки зору, є насамперед працею, завзятою, кропіткою і в той же час натхненною, яка потребує оптимальної напруги усіх фізичних і духовних сил людини. Справжня творчість завжди дає суспільству корисний і значимий результат. Творчість — соціальна обумовлена діяльність людини. Саме так вважають бібліотекарі дитячої бібліотеки і усіляко намагаються стимулювати прояви творчості у користувачів. Творчі зустрічі в бібліотеці завжди супроводжуються інформаційним наповненням. Ми не просто робимо щось руками для розвитку дрібної моторики, ми  дізнаємося про традиції,  занурюємося у світову історію і культуру, ми кожен день дізнаємося щось нове самі, і із задоволенням ділимося своїми знаннями та навичками з нашими відвідувачами.  



четвер, 13 лютого 2020 р.

15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав

31 рік тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу. Згодом війну в Афганістані керівництво тодішнього СРСР визнало політичною помилкою, однак це аж ніяк не применшує особистого подвигу тих, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі.
Афганська кампанія залишила невиліковну рану в душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.
До цієї дати дитяча бібліотека підготувала віртуальну презентацію "Уклін живим - полеглим слава".

понеділок, 10 лютого 2020 р.

День безпеки в Інтернеті - 11 лютого

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Пропонуємо перевірити свої знання, для впевненості, що ви максимально обережно поводите себе в мережі, виконавши інтерактивні вправи:

І ще одне цікаве завдання, яке дозволить усвідомити поняття "кібербулінг", "фішинг", "спам":
 

А з таким задоволенням і інтересом користувачі проходили тестування:

четвер, 6 лютого 2020 р.

"Розмаїття барвінкове рідної моєї мови" - мовознавча виставка

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді ж цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність. Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. 
Згадаймо слова В. Сосюри: “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема”. Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного розвитку народу. А на думку Є.М.Верещагіна і В.Г.Костомарова, “національна мова входить у поняття національної культури, бо природні умови, географічне положення, рівень і спеціалізація народного господарства, тенденція суспільної думки, науки, мистецтва – всі великі й малі особливості життя народу знаходять відбиття у мові цього народу”. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову – це обов’язок кожної людини. Задача бібліотекарей полягає в тому щоб нагадати суспільству про це. 
До Міжнародного дня рідної мови в дитячій бібліотеці-філії № 5 підготовлено мовознавчу виставку. До уваги користувачів пропонується література, що висвітлює питання розвитку полікультурного простору нашої держави, довідкові видання. Виставка буде цікава  усім, хто дбає про культуру української мови.