Добропільська майстриня Тетяна Крилова в дитячій бібліотеці-філії № 5 провела майстер з бісероплетіння.
Страницы
вівторок, 15 грудня 2020 р.
Майстер-клас з бісероплетіння
понеділок, 7 грудня 2020 р.
Віртуальний вернісаж до 120 річчя від дня народження Катерини Василівни Білокур
четвер, 3 грудня 2020 р.
3 грудня - Міжнародний День людей з інвалідністю
Людина кожна, що живе на світі –
Душа, окремий всесвіт, мікросвіт.
Тобі як їм яскраво сонце світить,
Ти не зважай на термін «Інвалід».
Твоя душа для творчості відкрита,
Ти, попри все, за інших, ні, не гірш.
Картину гарну можеш ти створити,
Чи написати пісню або вірш.
Можливо, ти не все на світі можеш,
Не пробіжишся вранці по росі,
Та вір у своє серце й переможеш,
ТИ – ОСОБИСТІСТЬ – хай це знають всі.
Любов близьких хай подарує віру
У проминущість всіх нещасть і бід.
Як бачу я твою усмішку щиру,
Зника шаблонне слово «Інвалід».
І думка зігріва мене єдина,
Що селить радість в душу знов і знов:
Ти на землі живеш, тож ти – ДЮДИНА,
Якій потрібні щирість і любов.
Хай зникнуть всі розмови-пересуди,
Й до цих людей добрішим стане світ,
Образливо хай не звучить повсюди
Цей соціальний термін – «Інвалід».
Вони теж заслуговують поваги,
Бо ж Діти Божі, рівно як і ми.
Нехай замість докОрів і зневаги
ЛЮДЬМИ себе відчують між людьми.
вівторок, 1 грудня 2020 р.
"Бережи себе/мене/нас". День боротьби зі СНІДом
Так, на Донеччині на 1 жовтня 2020 року знають про свій ВІЛ-позитивний статус 12189 осіб (за виключенням 273 дітей в стадії підтвердження діагнозу), що складає 75,2% від оціночної кількості ЛЖВ. Діагноз ВІЛ у поточному році встановлено 400 особам.
Кількість ЛЖВ (люди, які живуть з ВІЛ/СНІД), що отримують антиретровірусну терапію збільшилась в цілому по області на 5,3 % (з 9949 на 01.01.2020 до 10747 на 01.10.2020, приріст склав 798 особи).
У 2020 році від ВІЛ-інфекції в області померло 170 хворих, в т.ч. від СНІДу - 152 осіб, що на 17% нижче чим у 2019 році.
1 грудня у всьому світі відзначають День боротьби зі СНІДом.
БФ «Фундація АНТИСНІД-України» оголосила тему всесвітнього дня боротьби зі СНІДом цього року: «СНІД – інша пандемія!»
У світлі боротьби з новим вірусом, проблема пандемії ВІЛ тимчасово відійшла у тінь. Відійшла, але не відступила. Тільки за неповний 2020 рік від хвороб, спричинених ВІЛ, в Україні померло 1,8 тис. людей, а у світі цей показник минулого року досяг 690 тис. осіб - це більше, ніж населення всього Люксембургу. Загальна цифра вражає ще більше – 33 млн померлих від ВІЛ у світі з початку пандемії.
Проте пандемію можна контролювати, якщо користуватись засобами захисту, тестуватись на ВІЛ, якщо мав ризики, та приймати терапію.
В Донецької області кваліфікована медична допомога, а також консультації з питань ВІЛ-інфекції / СНІДу надається в КНП "Донецький обласний центр з профілактики та боротьби із СНІДом", за адресою: м.Слов'янськ, вул. Ярослава Мудрого, 13 (тел. (050) 423 12 63) та інших лікувальних закладах Донецької області.
середа, 11 листопада 2020 р.
Медійно-цифрова освіта – основа громадської безпеки
Теми, які розглядали наші користувачі самі різні: де знайти навчальні матеріали, як налаштувати і користуватися гаджетами, як не стати жертвою шахраїв в інтернеті, як працювати з додатками банківських і інших сервісів, що робити з комп'ютерними вірусами і чому важлива цифрова гігієна. Заняття в бібліотеці є корисними для початківців та цікавими просунутим користувачам. Задача, яку бібліотекарі поставили перед собою, дуже амбітна – не лише навчити користувачів, а й сформувати мотивацію до підвищення цифрової грамотності та саморозвитку протягом усього життя. І в більшості випадків реалізувати її вдалося.
Леонова Любов Олександрівна (71 рік) прийшла до бібліотеки з проханням навчити користуватися мобільним телефоном. ЇЇ навички у користуванні сучасним гаджетом обмежувалися лише можливістю відповісти на дзвінок та зателефонувати. Індивідуальний підхід та практика дали свої результати. Любов Олександрівна навчилася користуватися додатком Viber, тепер вона на зв’язку зі своїми рідними та друзями. Також вона встановила захист до телефону за відбитком пальця, що значно спростило розблокування телефону, адже до цього їй доводилося щоразу вводити пароль. Завдяки навчанню, Любов Олександрівна тепер знає всі мобільні додатки в своєму смартфоні та вміє користуватися пошуком. Кожного разу, завітавши в бібліотеку вона хизується, що син дуже дивується, що тепер вона не просить його допомоги.
Шмідт Людмила Дмитрівна (63 роки) людина активна та допитлива. Її рівень володіння цифровими технологіями вражаючий, вона дуже впевнено користується комп’ютером та мобільним пристроєм. Людмила Дмитрівна є нашою найактивнішою шанувальницею у всіх соціальних мережах. Та особливо їй подобається наша творчість у популярній соціальній мережі TikTok. Дуже захотілося і самій спробувати. Спробувала і набрала на сторінці бібліотечного TikTok більше 100 тисяч переглядів та безліч позитивних відгуків. Така мотивація стимулювала її придбати новий сучасний смартфон, щоб самій почати вести свою власну сторінку в TikTok. Завдяки навчанню в бібліотеці, тепер і вона там зареєстрована та активно знімає вже свій власний контент.
Чаповський Ігор (55 років) звернувся до бібліотеки з проханням про допомогу в опануванні платформи Пенсійного фонду України. Бібліотекарі допомогли подати документи на пенсію, встановили мобільний додаток на телефон майбутнього пенсіонера та навчили ним користуватися. Тепер Ігор впевнений користувач мобільного додатку ПФУ, сам вміє стати в електронну чергу та слідкувати за відповіддю з ПФУ.
Усольцева Наталя (63 роки) завітала до бібліотеки з великим бажанням вчитися. Свого мобільного пристрою поки ще не має, опановувала нові знання за допомогою пристроїв, наданих бібліотекою. Навчилася користуватися пошуком, опанувала мобільні додатки, замислилася над придбанням власного планшету для продовження опанування цифрових можливостей. Продовжує активно відвідувати бібліотеку щоп’ятниці, кожного разу радіє цій можливості поспілкуватися та навчитися.
Реалізація проєкту «Медійно-цифрова освіта - основа громадської безпеки» дозволила і бібліотеці вийти на принципово новий рівень спілкування в соціальних мережах. З’явилася власна сторінка у Facebook, яка значно розширила коло спілкування у віртуальності бібліотечних співробітників. Відповідно збільшилася і кількість підписників офіційної сторінки бібліотеки. Власний бібліотечний смартфон дозволив створити і бібліотечну сторінку в TikTok, в свою чергу це дало змогу урізноманітнити бібліотечні Stories, привертаючи увагу діючих та потенційних користувачів.
*Інформаційна довідка
Проєкт «Медійно-цифрова освіта – основа громадської безпеки» реалізується ГО «Ініціатива заради добробуту» в партнерстві з Добропільською міською централізованою бібліотечною системою за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
пʼятниця, 23 жовтня 2020 р.
"Казкові уроки від Джанні Родарі" до 100-річчя від дня народження Джанні Родарі
Джованні Франческо Родарі народився 23 жовтня 1920 року в містечку Оменья (Північна Італія).
"Я намагався зробити іграшки за словами", - так говорив про свої книги Джанні Родарі. На території України він добре відомий, адже його персонажі - Чипполіно і Джельсоміно - завоювали народну любов ще півстоліття тому.У світі письменник і журналіст Джанні Родарі відомий як один із найбільш впливових дитячих авторів ХХ століття. Його історії переведені більш ніж 20 мовами, адже мали кілька безперечних плюсів. Це доступна, зрозуміла дітям річ. А також - опис реальних соціальних проблем, цікавий дорослим.
До дня народження Джанні Родарі бібліотекарі підготували літературний калейдоскоп "Казкові уроки від Джанні Родарі", який пропонуємо до вашої уваги.
вівторок, 13 жовтня 2020 р.
Привітання “Українці – нація героїв!”
Історія українського козацтва - це одна з найвизначніших сторінок життя нашого народу. В найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво було справжнім захисником рідної України, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження та визвольного руху України. Зі святом козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці та з днем захисника України вітали бібліотекарі відвідувачів та пропонували ознайомитися з книжковою виставкою "Українці - нація героїв", на якій представлено історичні, публіцистичні, літературно-художні та мистецькі видання з фонду бібліотеки.
https://www.facebook.com/biblioteka.dobrika/videos/164449815012674/
субота, 3 жовтня 2020 р.
125 років від дня народження Сергія Олександровича Єсеніна
Ось вона, справжня доля поета! Щедра, зухвала, прекрасна, тривожна, повна драматичних роздумів, сумнівів, радості, світла… Навколо його імені і його віршів ось уже більше ста років не змовкає шум. І здається, що це продовжує шуміти він сам – унікальна фігура в історії ХХ століття.
Творча спадщина Єсеніна дуже близька нашим сьогоднішнім уявленням про світ, де людина - тільки частка живої природи, не протистоїть, а залежна від нього. Проникнувши у світ поетичних образів Єсеніна, ми починаємо відчувати себе в природі, як вдома. Ці почуття допоможуть нам зберегти людяність, а отже, і людство.
На честь дня народження поета бібліотекарі пропонували своїм підписникам в ТікТок, Instagram та Facebook послухати як же читав свої вірші сам поет, підготувавши відео.
понеділок, 28 вересня 2020 р.
"Знай. Умій. Користуйся" Поради до Міжнародного дня загального доступу до інформації
Україна, а також п'ять країн виступили ініціаторами в ООН щодо проголошення Міжнародного дня загального доступу до інформації, який відтепер відзначатиметься щороку 28 вересня. Відповідна резолюція затверджена на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.
Право на доступ до інформації — гарантоване статтею 34 Конституції України, а саме:
- право кожного на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань;
- право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб на свій вибір.
Здійснення цих прав може бути обмежене законом:
- в інтересах національної безпеки;
- в інтересах територіальної цілісності;
- в інтересах громадського порядку;
- з метою запобігання заворушенням чи злочинам;
- для охорони здоров'я населення;
- для захисту репутації або прав інших людей;
- для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно;
- для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.
Закріплене Конституцією України право на інформацію передбачено законами України
- «Про інформацію»;
- «Про доступ до публічної інформації» та іншими нормативно-правовими актами.
середа, 16 вересня 2020 р.
Міжнародний день охорони озонового шару
вівторок, 15 вересня 2020 р.
«Агата Крісті – королева детективу»
15 вересня 1890 року народилася Агата Крісті, легендарна англійська письменниця, королева детективу, секрет популярності якої не можуть розгадати, так само, як і розплутати інтригу на сторінках її детективів. Вона вигадувала шедевральні сюжетні лінії і героїв, які стали класикою світового детективу - увага! - коли мила посуд чи плела шкарпетки.
Детальна інформація про життя письменниці
Фільм по роману Агати Крісті "Простота вбивства"
Найцікавіше про біографію і творчий доробок королеви детективусереда, 9 вересня 2020 р.
вівторок, 8 вересня 2020 р.
Відео-нагадування "Книга пам'яті України розповідає"
понеділок, 7 вересня 2020 р.
Відео-листівка до 150річчя від дня народження Олександра Івановича Купріна
вівторок, 1 вересня 2020 р.
Медійно-цифрова освіта - основа громадської безпеки
Згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 70% українських дітей були або жертвами, або кривдниками, або свідками булінгу. Майже 50% з них нікому не розповіли про пережите. Батьки не знають як попередити ризики або яким чином допомогти своїм дітям, які вже стали жертвами. В свою чергу, люди похилого віку потрапляють в тенета шахраїв через свою необізнаність та довірливість.
Чинне законодавство визначає як життєво важливі інтереси особи в інформаційній (медійній) сфері України наступні:
1) забезпечення конституційних прав і свобод людини на збирання, зберігання, використання та поширення інформації;
2) недопущення несанкціонованого втручання у зміст, процеси обробки, передачі та використання персональних даних;
3) захищеність від негативного інформаційно-психологічного впливу.
Отже, кожна людина не залежно від віку та соціального статусу має право на особисту безпеку в інформаційному просторі. Але не кожен знає про свої права, не кожен вміє правильно користуватись новітніми технологіями.
Вирішенням цієї проблеми може стати підвищення інформаційної культури мешканців Добропільської громади. Саме на це буде спрямована загальноміська просвітницька кампанія щодо медійно-цифрової безпеки, яка вже реалізується в партнерстві з мережею бібліотек Добропілля. Адже, саме бібліотеки залишилися практично єдиним безкоштовним місцем, де людина може отримувати навчання впродовж всього життя.
пʼятниця, 21 серпня 2020 р.
четвер, 20 серпня 2020 р.
Лабораторія читацького смаку: "Книги з присмаком успіху"
У кожного відвідувача нашої бібліотеки є своя книга, яка вразила, яка призвела до успіху, можливо навіть настільки, що змінилося світосприйняття. Для того, щоб дослідити, які ж книги-успіху обирають користувачі в дитячій бібліотеці організовано лабораторію читацького смаку. Кожен, хто хоче поділитися своїми враженнями, чи просто залишити книгу, порекомендовавши її іншим, запрошуються до бібліотеки. Давайте разом зробимо цей дослід успішним.
пʼятниця, 31 липня 2020 р.
Підсумки липня
середа, 22 липня 2020 р.
Бібліотекарі+художник=творчий тандем
четвер, 16 липня 2020 р.
"Парад країн Європи" Мультимедійна експерс-подорож
середа, 8 липня 2020 р.
вівторок, 7 липня 2020 р.
Ой, на Івана та й на Купала - фольклорний етюд
середа, 1 липня 2020 р.
“Зі сторінки на екран” - бібліотечний кінозал
вівторок, 30 червня 2020 р.
Букцитатник "Маленький принц"
понеділок, 29 червня 2020 р.
Правова виставка "Мої права - мої обов'язки"
В дитячій бібліотеці-філії № 5 представлено правову виставку до Дня Конституції України "Мої права - мої обов'язки". На виставці представлено не тільки матеріали правового характеру такі як буклети: "Як захиститись від неправомірних дій міліції - інструкції для молодці", "Правила спілкування з поліцією - порадник для підлітка", "Підліток і закон", "Молодым людям для собственной защиты", а також і література, яка розкриває поняття державності України і розказує про красу і велич нашої Батьківщини.
понеділок, 15 червня 2020 р.
Просто бібліотечна робота
понеділок, 1 червня 2020 р.
"Книжкова веселка" до міжнародного Дня захисту дітей
В цикл заходів в цей день увійшов "Книжковий гороскоп", який розміщено на сторінці Дитячої бібліотеки у Facebook:
середа, 27 травня 2020 р.
Гостра розмова до Всесвітнього дня без тютюну
Джерела:
https://city-adm.lviv.ua/news/science-and-health/medicine/233867-chym-nebezpechne-tiutiunopalinnia-dlia-zdorovia-i-zhyttia-liudyny
https://youtu.be/S-FneHe6uX0
"Професія до душі" - ПрофГід
Ну а бібліотекарі продовжують любити свою не престижну і неперспективну професію, роблячи свою роботу. Не дивлячись на те, що часто вона є непомітною.