Страницы

середа, 27 травня 2020 р.

"Професія до душі" - ПрофГід


Вибір професії – це надзвичайно відповідальний етап у житті людини. Важливо правильно обрати собі майбутній фах,. Проте зробити це не так просто – не завжди вистачає знань про кожну з професій і вміння оцінити власні здібності та можливості, виявити свої інтереси і вподобання.
Щороку перед випускниками школи постає ряд важливих запитань: ким стати в майбутньому, яку професію обрати та як не помилитись з вибором і бути потрібним, затребуваним спеціалістом? Поради дають усі: батьки, вчителі, бібліотекарі, друзі… Хтось радить обрати престижну професію, хтось – “гламурну”, хтось – прибуткову. Але рішення, від якого  залежить все подальше життя, має прийняти самостійно кожна молода людина. 
Працівники дитячої бібліотеки підготували відео, в якому йдеться про професії, які  на нашу думку найближчим часом не втратять своєї актуальності, а популярність їх буде тільки зростати. Пропонуємо до вашої уваги:

Нові професії на ринку праці можна знайти на будь-який смак. Нові професії XXI століття досить перспективні, адже саме вони допомагають людству йти в ногу з часом. Обирай собі до вподоби: 

Арт-консалтинг – це професійні консультації з образотворчого мистецтва. Можна збирати колекцію для банку, нафтової компанії або окремої заможної людини. В останньому випадку арт-консультант – щось середнє між дизайнером, архітектором і арт-дилером. Вже виникло нове покоління артконсультантів, які навіть відкривають галереї. В ідеального спецiалiста має бути кандидатський ступінь і досвід роботи у великому музеї. 
Агент зірки – людина, яка представляє інтереси знаменитості. Саме за ним бігає преса, домовляючись про інтерв’ю, йому дзвонять організатори концертів або зйомок. Для вдалої кар’єри агентові необхідно знати, як працюють засоби масової інформації, і бути знайомим з основними „акулами” журналістського світу, тому досвід роботи у пресі йому не завадить. 
Бренд-менеджер – спеціаліст, керівник продажу групи товарів певної торгової марки. На відміну від менеджера з продажу, бренд-менеджер займається розкручуванням фірмової марки. На відміну від “чистого” маркетолога, бренд-менеджер повинен розбиратися в продажу даної групи товару не тільки на рівні економіста, але й на рівні виробника. 
Веб-програміст створює веб-сайти, використовуючи спеціальні мови програмування та технології: HTML, CSS, PHP, MySQL, JavaScript та інші. Однак для того, щоб веб-програміст зміг написати код сайту, веб-дизайнер повинен зробити шаблон сайту. Веб-дизайнер відповідає за дизайн сайту: зовнішній вигляд сайту в цілому, логотипи, банери, навігацію по сайту. 
Велнес-консультант для літніх людей. Старіючому населенню планети потрібні фахівці, які зможуть допомагати людям старшого віку піклуватися про своє здоров'я і благополуччя. У своїй роботі такі консультанти застосовуватимуть різноманітні методики сучасної медицини і напрацювання у сфері лікарських засобів, протезування, психології, природних препаратів, дієти і фітнесу. 
Віртуальний юрист. Інтернет відіграє все більшу роль у повсякденному житті, і в таких умовах затребувані фахівці в області права, які вирішуватимуть суперечки між людьми з різних країн і регіонів, де діє різне законодавство. 
Грумер. Професія „собачого стиліста” з’явилася на початку 90-х після масового виведення незнаних раніше порід собак, а одночасно – і європейської культури догляду за домашніми тваринами. Грумер необхідний для собак, яких треба часто підстригати (пуделі, тер’єри, шнауцери). Найдорожчі грумери займаються лише виставковими собаками – таких майстрів мало, і записатися до них дуже складно. 
Девелопер – це одна з спеціалізацій за операціями з нерухомістю (ріелтерів). Він замовляє проект, купує або бере в оренду ділянку землі, “прив’язує” проект до ділянки, погоджує підведення всіх комунікацій, будує об’єкт – наприклад, великий офісний будинок. Потім він може продати належну йому нерухомість. Головне – окупити всі витрати і отримати прибуток.
Декларант – фахівець фірми по роботі на митниці: відстежує оформлення документації і рух вантажів. 
Дієтолог. Особистий дієтолог, так само, як і родинний лікар, повинен знати про вас усе і спілкуватися з вами, як мінімум, раз на місяць. Також йому мають бути відомі генетичні особливості пацієнта, психологічний стан і шкідливі звички. 
Джобер – фахівець-посередник на фондовій біржі. Основні завдання – купівля і продаж акцій (за свій рахунок, на відміну від брокера). 
Дистриб’ютор – особа (фірма), що здійснює прямі продажі, зазвичай фірма реалізує товар через цілу мережу працівників (дистриб’юторів). Дистриб’ютор – офіційний представник “материнської фірми”, з якою він пов’язаний контрактом і зобов’язується продавати тільки товар “фірмиматері”. 
Інтерв’юер – особа, яка проводить інтерв’ювання, опитування, в тому числі для соціологічних та інших соціальних досліджень. 
Координатор – здійснює координацію взаємодії постачальників і замовника, відстежує рух вантажів, займається веденням фінансових звітів з постачання. 
Копірайтер – людина, яка розробляє креатив у рекламі. У завдання копірайтера входить створення концепції рекламної компанії, рекламних текстів, слоганів, прес-релізів. Основні вимоги – високий рівень розвитку творчих здібностей, неординарність мислення і добре знання мов. Копірайтерами спочатку називали фахівців з розробки рекламних слоганів і написання рекламних текстів, однак, тепер ця професія трактується ширше. Копірайтери допомагають наповнити сайт контентів, займаючись написанням унікальних статей для різних сайтів. 
Коучер – фахівець, що розкриває потенціал особистості співробітників компанії (зазвичай топ-менеджер): підвищує їх продуктивність і ефективність, допомагає розвитку здібностей здійснювати рух в потрібному темпі і напрямку, приводить в дію системи мотивацій людини.
Консультант із закупівлі продуктів. Основні функції – знати, в яких постачальників краще придбати продукти. Консультант ресторану зобов’язаний ще й дбати про імідж і спеціалізацію закладу: для італійського ресторану дібрати правильного постачальника макаронів, а для французького – якісного сировара. Приватні клієнти платять консультантам, аби дізнатися, де взяти продукти для алергетиків, екологічно чисті або приготовлені за особливою технологією. 
Космонавти, космічні гіди та архітектори. Virgin Atlantic та інші компанії вже обіцяють розвивати космічний туризм, тому в перспективі можуть знадобитися космічні гіди і пілоти, так само як і архітектори, які проектуватимуть інфраструктуру для перебування в космосі. 
HR-менеджер займається роботою з персоналом, починаючи від найму і закінчуючи звільненням. Він розробляє систему управління персоналом, організовує злагоджену роботу колективу, відповідає за мотивацію співробітників, знаходить до них індивідуальний підхід – загалом, стежить, щоб колектив працював, як єдине ціле. 
Креативний директор – це мрія випускників усіх творчих вишів. Креативні директори потрібні на телеканалах, у рекламних агентствах, пресі і книжкових видавництвах. Основне завдання цієї людини – придумувати нові образи, нестандартні ідеї та оригінальні ходи. 
Логістик – менеджер по митниці та транспорту, управляючий поставками, займається організацією вантажопотоку, працює з вантажоперевізниками і вантажовідправниками, здійснює контроль прийому-здачі вантажів. 
Маркетолог – досліджує ринок: вивчає, прогнозує і формує попит на товари і послуги, визначає перспективи збуту, відстежує конкурентне середовище і т.д. 
Менеджер – організує і координує, оцінює і стимулює діяльність персоналу нижчої ланки організацій. Розподіляє обсяг робіт між співробітниками, навчає, пояснює, передає розпорядження керівництва, здійснює зв’язок між правлінням і працівниками. Менеджер вищої ланки веде комерційні переговори, займається маркетингом і формуванням товарних ніш, визначає стратегію і тактику конкурентної боротьби, проводить діяльність з підвищення ефективності збуту продукції, керує реалізацією бізнес-плану організації. 
Менеджер аватарів / віртуальні вчителі. В процесі навчання на елементарному рівні на допомогу – або навіть на зміну – викладачеві повинні прийти розумні аватари або комп'ютерні персонажі, які б виступали в ролі індивідуального інтерактивного помічника учня. Стежити за правильною конфігурацією і роботою аватарів для учнів повинні спеціальні менеджери-куратори. 
Мерчандайзер – спеціаліст з просування продукції в роздрібній торгівлі. Контроль розташування товару на полицях, підтримка іміджу товару, контроль реклами і цін на товар – все це основні завдання мерчандайзера. 
Офіс-менеджер – людина, основним завданням якого є забезпечення роботи офісу. Це включає в себе керівництво секретарями, водіями, кур’єрами, виклик фахівців для ремонту оргтехніки, закупівлю витратних матеріалів. 
Погодна поліція. Мета – відстежувати і блокувати можливі несанкціоновані спроби вплинути на погоду. Зокрема, це стосується практики перехоплення хмар з метою викликати дощ, що позначається на інших районах, навіть на відстані в мільйони миль. Погодна поліція має відстежувати, кому дозволятиметься втрутитися в природні процеси, наприклад, розстрілювати хмари йодидом срібла, щоб викликати опади. 
Персональний асистент керівника – це не просто секретар. Він організовує роботу керівника фірми і часто є посередником при веденні справ. Асистент уповноважений самостійно вести переговори від імені керівника і вирішувати практичні питання, що знаходяться в його компетенції. 
Промоутер – представник компанії по збуту: підтримує імідж фірми, просуває для продажу всі вироблені фірмою товари, працює з мережею магазинів, сприяє продажам товару. 
Рецепшоніст – співробітник нижчої ланки, що працює на первинному прийомі клієнтів по телефону або особисто; зустрічає і вітає клієнтів, адресує їх до відповідних співробітникам фірми; займається реєстрацією відвідувачів і телефонних дзвінків, сортуванням кореспонденції; в перспективі може стати офіс-менеджером. 
Ріелтер – фахівець з продажу нерухомості. Працює індивідуально або у фірмі, здійснює від свого імені і за свій рахунок або за рахунок і від імені зацікавленої особи цивільноправові операції з земельними ділянками, будівлями і спорудами, житловими або нежитловими приміщеннями і правами на них (послуги з оцінки нерухомості не є ріелтерською діяльністю). 
Розробники альтернативних видів транспорту. У майбутньому виникне необхідність у проектувальниках і виробниках транспортних засобів нового покоління, для виробництва і експлуатації яких використовуватимуться альтернативні матеріали і паливо. 
Сисадмін – системний адміністратор. Системні адміністратори налаштовують і обслуговують локальну мережу і комп'ютери користувачів в офісах і на підприємствах. Спрощено кажучи, їх завдання – стежити, щоб комп'ютери і периферія (принтери, сканери тощо) та локальна мережа працювали справно. 
Сейлзмен (англ. – salesman – продавець) – ходить по наметах і пропонує торговцям продукти фірми. 
Сейлзменеджер – менеджер з продажу: відстежує попит на товари, які продаються, контролює операції, які здійснюють представники фірми з продажу, проводить пошук клієнтів – покупців (оптових або роздрібних фірм). 
Соціальний працівник в соціальних мережах. Соціальний працівник для тих, хто не зможе інтегруватися в соціальній мережі або постраждав в результаті якихось складнощів у віртуальному співтоваристві. 
Спеціаліст зі зв’язків з громадськістю – фахівець, який працює у сфері виробництва і крупної торгівлі: підтримує імідж фірми, відповідає за інформаційне просування проектів фірми, за роботу із засобами масової інформації, за підтримання зв’язків з громадськістю.
Супервайзер – займається розробкою маршрутів, здійснює спостереження і контроль за діяльністю торговельних представників. 
Трейдер – фахівець з організації та контролю внутрішньої і зовнішньої торгівлі, представляє інтереси банку, фірми або фірми-виробника. Трейдер біржовий – працівник брокерської фірми, яка безпосередньо бере участь у біржовій торгівлі, укладає угоди. 
Тестери перевіряють написані програмістами програми або створені веб-програмістами та веб-дизайнерами сайти на наявність помилок, зручність використання і функціональність, вказуючи, що потрібно допрацювати. 
Фахівець з виробництва органів. Розвиток науки зробить можливим виробництво живих органів і навіть окремих систем людського організму, тому знадобляться професіонали у цій сфері. Сюди ж можна віднести фахівців, які працюватимуть у сховищах і підприємствах з відновлення пошкоджених трансплантатів. 
Фахівець з наномедицини. Досягнення в розвитку нанотехнологій у сфері субатомних механізмів і методів лікування сприятимуть істотним змінам в охороні здоров'я, і будуть потрібні фахівці у сфері наномедицини, які практикуватимуть нові методи лікування. 
Фахівці з вирощування генно-модифікованих сільськогосподарських культур і розведення худоби із застосуванням генної інженерії. В майбутньому фермери застосовуватимуть методи генної інженерії для збільшення обсягів урожаю і виробництва білків, корисних для здоров'я людей. Учені вже працюють над вирощуванням томатів з вакциною і отриманням лікувального молока від корів, кіз і овець. 
Фахівці вертикальних ферм. До 2020 року можна буде істотно збільшити виробництво продовольства за рахунок зведення вертикальних ферм у міських хмарочосах. Керівники і працівники таких господарств повинні володіти знаннями у низці різних дисциплін, зокрема в інженерній науці й торгівлі. 
Фахівець з боротьби зі зміною клімату. Коли наслідки зміни клімату виявляються все сильніше, виникає необхідність у фахівцях-інженерах, які допоможуть послабити чи навіть обернути негативні ефекти. Серед технологій, які вони можуть використовувати, наприклад, установка гігантських парасольок, що відбивають сонячні промені, і скидання залізної тирси в океан (що має сприяти розмноженню планктону і морських водоростей, які забиратимуть вуглекислий газ з атмосфери). 
Фахівець з карантину. Багато країн можуть виявитися не готовими до ситуації раптового і швидкого поширення смертоносного вірусу. Медичних кадрів для вирішення проблем буде недостатньо. Коли кількість смертей зростатиме, і цілі райони можуть бути ізольовані, хтось повинен стежити за дотриманням умов карантину. 
Фахівці з адресного віщання. У міру того, як контент на телебаченні, радіо і в Інтернеті все більше персоналізуватиметься, виникне необхідність у залученні фахівців, які працюватимуть з продюсерами і рекламодавцями над створенням новин, розважального конвенту та інформації. 
Фахівець з утилізації непотрібної інформації. Зі збільшенням обсягів інформації, яка зберігається на комп'ютерах, актуальним стане завдання швидкого і надійного видалення непотрібних масивів даних, щоб при цьому не стати жертвою несанкціонованого доступу і розкрадання персональної інформації. 
Фахівець з упорядковування віртуального простору. Професіонали в цій області допомагатимуть організувати "електронний" бік життя сучасної людини. Вони відповідатимуть за ефективну роботу всіх додатків і електронної пошти, за впорядковане зберігання даних, а також керуватимуть онлайн-профілями. 
Фахівець з персонального брендінгу. Передбачається розширення ролі стилістів та іміджмейкерів зірок. Такий фахівець працюватиме над створенням персонального "бренду" клієнта, використовуючи соціальні мережі та інші засоби. До кола його питань, окрім створення іміджу в повсякденному житті, входитиме "розробка" індивідуальності у блогах, соціальних мережах та інших ресурсах Мережі. 
Хірург зі збільшення пам'яті. Нова спеціалізація хірургів, роль яких – збільшувати ресурс пам'яті людини. Одним з їхніх основних завдань стане допомога тим, у кого пам'ять буквально "переобтяжена" і хто не може засвоювати нову інформацію. З розвитком клонування та інших новітніх областей науки може знадобитися новий клас фахівців з етики, які розбиратимуться у цих дисциплінах і допомагатимуть суспільству робити вибір, чи слід проводити ті або інші розробки. Питання не в тому, чи можемо ми це зробити, а в тому, чи повинні. 
Часовий брокер / трейдер банку часу. Банк часу – це взаємне співтовариство, в якому будь-який з учасників зможе заробляти часові одиниці, надаючи послугу іншому (наприклад, миття машини або вигул собаки), і використовуватиме їх для оплати послуги, що виконуватиметься співтовариством на його користь. Брокер є організатором операцій на такій своєрідній біржі. 

Ну а бібліотекарі продовжують любити свою не престижну і неперспективну професію, роблячи  свою роботу. Не дивлячись на те, що часто вона є непомітною.

Немає коментарів:

Дописати коментар