четвер, 25 листопада 2021 р.

"Білий янгол скорботи" - веб-бібліографічний тематичний огляд

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
Працівники Добропільської міської дитячої бібліотеки до цієї сумної дати пропонують увазі користувачів веб-бібліографічний огляд "Білий янгол скорботи". Книги, документи, фотодокументи, які зберігаються в бібліотеках, ніби мовчазні реліквії, бережуть правду нащадкам. 
Відео має інтерактивні елементи, для більш детальної інформації  про пропоновані книжки тиснить на сині кнопки, які з'являються під час відео.
  

До уваги користувачів також пропонуємо тематичний бібліографічний список літератури

вівторок, 23 листопада 2021 р.

Загадкова казка Коллоді - до 195 річчя Карло Коллоді

24 листопада 2021 року минає 195 років від дня народження італійського письменника Карло Коллоді. Загальне визнання отримав Карло Коллоді завдяки популярному оповіданню, яке стало класикою дитячої літератури і було перекладено багатьма мовами світу.
Карло Коллоді (справжнє ім’я Лоренціні), автор книги «Пригоди Піноккіо», народився 24 листопада 1826 року у Флоренції у родині Доменіко Лоренціні, який служив кухарем у маркіза Гінорі. Карло був старшим із десятьох дітей. Влітку їх відвозили у містечко Коллоді, на батьківщину матері. Саме назву містечка свого дитинства Карло, зайнявшись журналістикою, взяв за псевдонім, з яким увійшов до літератури.
Після початкової школи Карло пішов учитися до семінарії. Під час війни за незалежність Італії (1846 та 1860 pp.) служив добровольцем в армії. Повернувшись у Флоренцію, почав займатися журналістикою та літературою.
З часом Коллоді почав працювати репортером і редактором декількох журналів, видавав сатиричні журнали, упорядковував тлумачний словник італійської мови. У цей час з'являються деякі з його перших оповідань: «Плямочки», «Очі та носи», «Забавні нотатки».
З початком нової війни проти Австрії у 1859 р. Коллоді знову пішов добровольцем на фронт, поступив до Наваррського кавалерійського полку. У 1860 р. він повернувся з війни і працював над новими романами, комедіями і сатиричними оповіданнями. Першим дитячим твором письменника став переклад на італійську казок Шарля Перро, пізніше сам писав оповідання про пригоди Джаннеттіно, що вийшли окремою книжкою «Подорож Джаннеттіно по Італії».
Однак справжньої слави письменник зазнав як автор безсмертного оповідання «Пригоди Піноккіо». 1881 року Коллоді закінчив писати новий роман «Історія маріонетки» про пригоди дерев'яної ляльки, яку він назвав Піноккіо. Згодом роман дістав назву «Пригоди Піноккіо» і друкувався у щотижневій «Газеті для дітей». Спочатку роман друкувався у журналах і його кінець був дещо трагічним — неслухняного хлопця повісили на дубі розбійники. На думку автора це мало бути пересторогою усім неслухняним дітям, але на прохання читачів Коллоді оживив Піноккіо, повернувся до роману і дописав його. У новій версії Піноккіо не загинув, а натомість перетворився з дерев'яної маріонетки на справжнього хлопця. У 1883 р. «Пригоди Піноккіо» вийшли окремою книжкою і зразу стала однією з найпопулярніших книжок Італії і світу.
Через декілька років, у 1890 р. Карло Коллоді помер, але він навіть не міг уявити, якої великої слави зазнає його твір. Сталося так само, як і в його романі, — Піноккіо почав жити власним життям незалежно від життя свого батька. Цей роман переклали 87 мовами світу, а на батьківщині автора Піноккіо спорудили пам'ятник. У 1962 р. було засновано Національний фонд Карло Коллоді, який займається дослідженням творчості письменника та популяризацією його творів. 
Вашій увазі представляємо буктрейлер, створений библиотекарями Добропільської міської дитячої бібліотеки-філії, в основу якого покладено офіційний трейлер фільму "Піноккіо", який засновано на класичній казці Карло Коллоді «Пригоди Піноккіо». Ця казка - неймовірна подорож у світ дивовижних створінь та чаклунства, де навіть дерев'яна лялька може стати справжньою людиною, якщо забажає цього чистим серцем.

Інтерактивні завдання по казці Карло Колодді "Пригоди Піноккіо"

Гра "Пара зображень"

Інтерактивний кросворд "Загадкова казка Коллоді"

Філворд "10 імен казкових персонажів"

пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

"Літописи Майдану" Інтерактивна книга


21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи. Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього.
Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи, гідності, та самопожертви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції.
Значення тих подій неможливо переоцінити, адже протягом листопада 2013 –лютого 2014 років відбулося найважливіше для української нації – пробудження свідомості суспільства.
На сторінках багатьох сучасних книг закарбовано надзвичайно важливий період України і це допомагає всім нам згадати, побачити наскільки той час був епохальним кроком до зміни свідомості української нації.
До цієї знакової події бібліотекарі підготували інтерактивну книгу "Літописи Майдану", яка узагальнює інформативні матеріали вебресурсів і буде цікава дітям та підліткам. Дорослі, ж можуть використовувати наведені посилання і знайти ще більше інформації про історію  українських майданів — від Протестів на Граніті до Революції Гідності і Свободи.