Публічний звіт про роботу Дитячої бібліотеки-філії № 5
План роботи Дитячої бібліотеки-філії № 5 на 2020 рік
Заходи та події бібліотеки
пʼятниця, 20 грудня 2019 р.
середа, 18 грудня 2019 р.
"Ось ступає на поріг таємничий Новий рік"
«Хай рік новий, Різдво Христове,
Вам подарують дні казкові…»
Вам подарують дні казкові…»
Новорічні свята, мабуть, найсвітліші свята в нашому повсякденному житті, які люблять і діти, і дорослі. У ці дні всі ми стаємо в глибині душі маленькими дітьми, які чекають приходу Діда Мороза з мішком подарунків. І неважливо, що ми давно не віримо в цього сивого дідуся, але щороку ми намагаємося зробити свято веселим і безтурботним. Саме задля того, щоб згадати що всі ми віримо в дива була організована виставка-казка «Ось ступає на поріг таємничий Новий рік". Представлені книги і періодичні видання допоможуть користувачам підібрати цікаві розповіді про новорічні свята, віршики та казки. А за допомогою лялькового пальчикового театру є можливість самим придумати та показати будь-яку добру казку.
Творча майстерня "Новорічні дива" в дитячій бібліотеці-філії № 5 відчинила свої двері 16 грудня і працюватиме до кінця грудня. Якщо у вас є бажання створити святкові прикраси та новорічні подарунки для близьких, то завітайте до нас! Бібліотекарі підкажуть де отримати потрібну інформацію і допоможуть розібратися з секретами хендмейд-мистецтва.
четвер, 12 грудня 2019 р.
четвер, 5 грудня 2019 р.
"Право - математика свободи" - правова абетка
У сучасному світі права людини кваліфікуються за цілою низкою напрямів. Це особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд. Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості. На ряду з цим існують і політичні права, які мають на увазі і свободу совісті, і рівність усіх перед законом, свободу друку і свободу слова, свободу зібрань та право на протест. Є також і економічні права, які мають на увазі свободу розвитку і функціонування промисловості і торгівлі, свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд. Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови. Все це узагальнено і взято на озброєння як демократичні цінності. Здавалося б чого ще не вистачає сучасній людині для життя і розвитку? Але на практиці досить важко зберегти ідеальне дотримування прав і свобод людини. Але ми, бібліотекарі, впевнені, що кожен має право прийти до бібліотеки та скористатися безкоштовно її послугами.
10 грудня відзначається День прав людини і до цієї дати бібліотекарі підготували тематичну викладку літератури "Право - математика свободи". Знайте свої права!
середа, 4 грудня 2019 р.
Майстер клас "Новорічна ялинка"
На початку грудня особливо відчувається свято, яке наближається - чарівний Новий рік. Його полюбляють всі - і малюки, і дорослі. В творчій студії "Фокус" наші постійні відвідувачі - вихованці Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю сьогодні майстрували святкові новорічні ялинки. Бібліотекарі завжди заохочують дітей розвивати свої інтереси та таланти, це допомагає їй відчути, що таке майстерність та досягнення. Діти дуже відповідально поставилися до творчого процесу і у всіх вийшли чудові ялинки, які малюки забрали із собою привітати своїх рідних та похвалитися своїми успіхами.
понеділок, 2 грудня 2019 р.
Онлайн презентація "Проповідник дружби, товаришування та вірності" до дня народження Едуарда Успенського
22 грудня виповниться 82 роки з дня народження «Батька» Чебурашки та кота Матроскіна.
Переважна більшість творів Успенського написана для дошкільників та дітей молодшого шкільного віку. Твори письменника перекладено більш ніж на 25 мов. Його книги виходили у Фінляндії, Голландії, Франції, Японії, США. Видавалися твори Успенського і в Україні, зокрема, перекладено такі казки, як: «25 професій Маші Філіпенко», «Клоун Іван Шубовсть» , «Улюблена дівчинка дяді Федора», «Тьотя дяді Федора, або Втеча з Простоквашина», «Дядя Федір, пес і кіт».
вівторок, 26 листопада 2019 р.
Підвищення кваліфікації бібліотечних працівників дитячої бібліотеки
Імідж книгозбірні залежить від розуміння бібліотекарями своєї ролі в житті суспільства. Співпрацюючи з різними установами, організаціями, закладами освіти, ЗМІ, бібліотекарі стали фахівцями, які в нині поєднують у своїй роботі традиційні функції з функціями консультантів з інформаційного пошуку, аналітиків і організаторів знань. Тому бібліотечна практика потребує постійного зростання професійної кваліфікації бібліотекарів.
Добре що у вік технологій ми маємо змогу навчатися, завдяки доступу до мережі Інтернет. ВУМ - online перша в Україні дистанційна платформа громадянської освіти. ВУМ on-line запрошує до самоосвіти та саморозвитку кожного громадянина, незалежно від його статусу чи соціального становища, але найперше - тих, хто хоче реальних змін у персональному житті, у житті своєї громади, у житті держави Україна.
Працівники дитячої бібліотеки без сумнівів для навчання одразу обрали професійний курс "Бібліотека - відкритий публічний простір" . Курс орієнтований на працівників невеликих бібліотек (міських, районних, сільських), які щиро прагнуть зробити свою бібліотеку сучасною і відкритою для різних категорій користувачів і складається з 5-ти основних тем:
- Бібліотека як система: сучасне призначення бібліотек, основні складові – приміщення, ІТ, традиційні та нові послуги; хто такий сервісний бібліотекар, навчання для бібліотекарів.
- Бібліотека як простір: маленькі ідеї для великих змін, еко-бібліотека, стандарти та новий дизайн, приклади успішних дизайнерських рішень.
- Бібліотека - доступ до інформації та знань: друковані та електронні видання; джерела для отримання якісних новин, освіти та розвитку, офіційної інформації; підтримка академічної доброчесності та інтелектуальне дозвілля.
- Бібліотека - місце зустрічей: традиції та новації, що таке «третє місце» та як створити у ньому комфорт і затишок, як провести подію в бібліотеці, як залучити друзів та волонтерів.
- Бібліотека - адвокація та комунікація: як комунікувати про себе світу (ключові повідомлення, ЗМІ та цифрові комунікакації), що таке адвокаційна кампанія та як її проводити.
Не можна сказати що пройти курс досить легко, адже в кінці кожного відео-блоку є тестові запитання за темою і часто ці питання так сформульовані, що спікери у відео не дають відкриту відповідь, становиться зрозуміло що тести розраховані саме на усвідомлення теми.
А в результаті ми маємо сертифікати про успішно пройдені курси.
пʼятниця, 22 листопада 2019 р.
Сезон інтелектуальних ігор "Вундеркіндер" розпочато
Усебічний розвиток людини – це розвиток усіх аспектів особистості, коли немає переваги в якомусь одному напряму. Усебічно розвинені особистості активні фізично й розумово, невимушено почуваються в суспільстві і здатні підтримати розмову на будь-яку тему. Діти, які приймають участь в інтелектуальних іграх, ростуть інтелектуально-розвиненими особистостями і закладають фундамент для майбутнього успішного життя.
Тепер можливість перевірити свої знання є і у Вас, наших читачів, адже ми розпочали нову рубрику "Онлайн-вікторини".
середа, 20 листопада 2019 р.
«Розширення прав та можливостей жінок»
З 11 по 17 листопада у місті Запоріжжя проходив семінар «Розширення прав та можливостей жінок», який об’єднав представниць Луганської, Донецької та Запорізької областей. Відвідати його випала можливість і мені. Жінки спілкувалися, навчалися, займалися різними видами рукоділля.
Я думаю, що це все, що можна сказати офіційною мовою. Декілька рядків не зможуть передати усю ту гаму емоцій, що я, як учасниця відчула за цю довгу й таку коротку неділю. Був і розпач, й незадоволення, й роздратування. Сум за домом, за рідними…
Але ж й були і безмежна радість від творчості, від спілкування з такими різними та цікавими людьми. Ми бурхливо обговорювали свої проекти, сперечалися та підтримували одне одного. Освоювали нові знання, впадали у розпач, гуртувалися та вирішували проблеми, що поставали перед нами.
Наша маленька команда «ВсімДобра» об’єднала трьох жінок зі зовсім різних місцевостей для однієї мети – допомогти людям. Валентина, лідер нашої команди, розповіла нам, як важко приходиться жити мешканцям села Орловське, яке знаходиться у Донецькій області у зоні конфлікту. Що вона приїхала на «Мейкатон» заради певної мети – допомогти своїм односільчанкам та створити їм нові робочі місця. Згуртувавшись, ми вирішили зробити все можливе для втілення цієї мети та виклалися на всі 100%. Це було дуже складно, але ми витримали й дійшли до кінця.
Я була дуже щаслива, коли дізналася, що все було недаремно й наша команда отримала грант, який дозволить втілити мрію у життя і жінки отримають обладнання, на якому зможуть заробляти собі на життя на утримувати свої сім’ї.
Дякую від всього серця усім, хто був поряд з нами – організаторам, менторам, обслуговуючому персоналу, але найбільш іншим учасницям, що підтримували нас та раділи разом з нами перемозі.
Дівчатка, я дуже вдячна усім вам за той безцінний досвід, що я отримала поряд з вами, за натхнення, за нові знання та навички. Щастя вам усім, вдачі та втілення всіх ваших мрій у життя. Все можливо!
Р. S. Окрема подяка нашим менторам – веб-дизайнерам та онлайн-маркетологам. Завдяки вам я дізналася багато нового і отримала знання, що стануть мені у нагоді в моїй професійній діяльності як бібліотекаря - створення веб-сайтів та інструменти просування бренда у різноманітних соцмережах та Інтернеті.
Посилання на сторінку заходу:
Нечаєва-Боєва Н.О. - бібліотекар дитячої бібліотеки-філії № 5
"На колінах стою перед Вами, сповідаю жалобу сумну" - виставка - досьє
До Дня пам'яті жертв голодоморів в Дитячій бібліотеці розміщено тематичну виставку-досьє "На колінах стою перед Вами, сповідаю жалобу сумну". На книжковій виставці представлено документи про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом.
На десятиліття можна засекретити архіви. Можна приховати в глибинах спецсховищ викривальні документи. Можна змести сліди злочину. Можна враз і вдруге, і втретє переписувати історію на угоду влади чи ідеології. Та з пам’яттю народу нічого не вдієш, вона зберігатиме правду. Правду про страшні події. Це наша історія, і ми повинні знати і пам’ятати.
середа, 13 листопада 2019 р.
четвер, 7 листопада 2019 р.
Інтерактивна гра "Принцеси та принци"
6 листопада відбулася чергова зустріч в творчій студії "Фокус" та викликала неабияке захоплення у маленьких відвідувачів. Вони мали змогу пограти в одну з найулюбленіших ігор справжніх маленьких принцес. Дівчатка уявляли себе принцесами, яких повинні обов'язково спасти справжні лицарі на білих конях. А потім всі разом відправилися на бал.
Цікаво спостерігати як діти грають - палаючі очі, повне занурення у фантазію. Маємо надію, що отримані позитивні емоції, будуть спонукати дітей й надалі до активності і до творчого підходу у розв'язанні тих чи інших ігрових завдань.
вівторок, 29 жовтня 2019 р.
вівторок, 22 жовтня 2019 р.
"Осінній релакс" - виставка
Осінь, а особливо останні її тижні – дивовижна пора, в яку зазвичай хочеться залишити всі турботи позаду та насолодитись легкістю та спокоєм. Останні осінні вечори так приємно провести у теплі та затишку, а легкий та спокійний настрій для вас завжди створить добра книга. Саме таку літературу підібрали бібліотекарі для книжної виставки "Осінній релакс" тут знайдуть "свою" книгу і діти, і підлітки, і дорослі.
середа, 16 жовтня 2019 р.
Чарівниця осінь
16 жовтня постійні відвідувачі бібліотеки - вихованці Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю разом з бібліотекарями згадували причини щоб любити осінь. Пригадали аж цілих 10:
1. Можна носити яскраві плащі, гумові чоботи та парасольки.
2. Шелестіти опалим листям і збирати різнокольорові букети.
3. Засинати під шум дощу, який барабанить по склу.
4. Восени виходять найбарвистіші та різнокольорові фотографії.
5. Осінь - найкраща пора, щоб загорнутися у теплий плед та насолоджуватися гарячою кавою, чаєм або какао з булочками.
6. Саме восени найкрасивіший ліс і найсмачніші гриби.
7. Коли за вікном негода, холодно та йде дощ, немає нічого затишнішого ніж спілкування з в колі рідних людей.
8. Довгими вечорами можна вдома насолоджуватися читанням улюблених книг чи переглядом серіалів.
9. Можна спостерігати, як йде дощ, і стрибати по калюжах.
10. Тільки восени пироги, спечені власноруч, найсмачніші.
А під час такої осінньої і душевної бесіди, вийшло ось таке відео "Чарівниця осінь"
пʼятниця, 11 жовтня 2019 р.
"Якби я був головою міста"- правова хвилинка
Згідно Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року № 992 щорічно у жовтні місяці з 07 жовтня по 11 в Україні проводиться Тиждень правових знань. Працівники дитячої бібліотеки провели правову хвилинку в НВК № 7, виявилося, що діти дуже добре знають як звуть Президента України і зовсім не знають хто очолює наше славне місто. Розібратися в структурі місцевої влади дещо допомогли бібліотекарі та вчителі, а дітям запропонували помріяти. Адже мріяти не заборониш, а деякі з фантазій і бажань цілком можуть утілитися в реальність.
Отже, якби вам випала нагода стати міським головою, що саме ви зробили б у першу чергу для Добропілля?
четвер, 10 жовтня 2019 р.
Інформаційна хвилинка "Я козак і ти козак.."
Під час цього заходу діти створили анімації "Їхали козаки.."
вівторок, 1 жовтня 2019 р.
понеділок, 30 вересня 2019 р.
середа, 25 вересня 2019 р.
четвер, 19 вересня 2019 р.
середа, 11 вересня 2019 р.
пʼятниця, 6 вересня 2019 р.
середа, 4 вересня 2019 р.
Майстер-клас "Веселі олівці"
Чергова зустріч вихованців творчої студії "Фокус" пройшла 4.09.2019. Разом з дітлахами працівники дитячої бібліотеки вивчали людські емоції, та вчилися їх розрізняти. Ці навички одразу ж стали в нагоді у майстер - класі з паперової пластики "Веселі олівці".
вівторок, 3 вересня 2019 р.
вівторок, 27 серпня 2019 р.
Як Добрик дізнався про День Шахтаря
Пригоди Добрика в дитячій бібліотеці продовжуються.
Напередодні головного свята для нашого регіону - Дня Шахтаря в дитячій бібліотеці створювалася виставка- дослідження "Таємниці добропільських териконів", а Добрик допомагав. Що з цього вийшло читайте в новому бібліокоміксі:
четвер, 22 серпня 2019 р.
Фантазія на хвилинку
Вирізування з паперу та створення паперових виробів – чудове заняття для малюків і дітей різного віку. Вирізання з паперу допомагає дітям розвивати творчі здібності та навички дрібної моторики. 21 серпня в творчій студії "Фокус" постійні відвідувачі фантазували та вирізали.
середа, 14 серпня 2019 р.
"Острів творчості"
Сучасна дитяча бібліотека сьогодні – це синтез книжок, комп’ютерів, зустрічей, спілкування, навчання, ігор. Бібліотека – це те місце, де юний читач завжди може розраховувати на допомогу професіонала, де найкращі сучасні видання зберігаються поряд із улюбленими книжками минулих поколінь, де в пошуку інформації допомагає сучасна техніка. Усі діти від природи талановиті, однак не всі вони про це знають. Тому допомогти їм відшукати в собі схильність до якоїсь справи можуть бібліотекарі. Щосереди в творчій студії "Фокус" відбуваються цікаві майстер-класи. Під час заходів бібліотекарі спілкуються з дітьми, проводять інформаційні хвилинки. Напередодні відзначення державних свят бібліотекарі розповіли дітям найцікавіші факти про Україну, презентували тематичну виставку-настрій "Велична і свята моя рідна Україна".
Дитяча бібліотека може надати дітям безліч можливостей для розвитку творчості, фантазування. І це не лише добре сформований фонд літератури та періодичних видань. Перш за все, це можливість спілкуватися, навчатися один у одного і відкривати власні нові можливості.
"Україно, мій духмяний цвіт" онлайн-вікторина
Коли ж найліпший час, аби пригадати про славу рідної країни, як не напередодні її дня народження? Тож з нагоди Дня Незалежності України пропонуємо перевірити свої знання, відповівши на питання тематичної вікторини. Діліться в коментарях своїми результатами.
вівторок, 13 серпня 2019 р.
"Велична і свята моя рідна Україна"- виставка настрій
До Дня Державного Прапору та Дня незалежності України бібліотекарі організували книжкову виставку-настрій "Велична і свята моя рідна Україна. На виставці представлено літературу яка допоможе користувачам усвідомити значущість цього свята для нашої держави та пригадати основні етапи становлення незалежності України.
Виставка складається з трьох розділів. "Україна - наш дім" містить загальну літературу про нашу країну. "Моя мова калинова" - розділ, який допоможе пригадати, що українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце в світі за мелодійністю (після італійської) та третє за красою лексики (після французької та перської). Розділ "Пишаємося своїми" містить книжки про видатних діячів України різних часів. Тут також представлено цікаву серію "Життя видатних дітей". Яскраві жовто-сині кольори, в яких оформлено виставку, завжди милують око і додадуть гарного настрою відвідувачам.
Виставка складається з трьох розділів. "Україна - наш дім" містить загальну літературу про нашу країну. "Моя мова калинова" - розділ, який допоможе пригадати, що українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце в світі за мелодійністю (після італійської) та третє за красою лексики (після французької та перської). Розділ "Пишаємося своїми" містить книжки про видатних діячів України різних часів. Тут також представлено цікаву серію "Життя видатних дітей". Яскраві жовто-сині кольори, в яких оформлено виставку, завжди милують око і додадуть гарного настрою відвідувачам.
понеділок, 5 серпня 2019 р.
"Таємниці добропільських териконів" - виставка дослідження
Добропілля отримало статус міста в 1953 році завдяки вугіллю. Раніше на цьому місці було кілька сіл і шахтарських селищ, мешканці яких працювали на поближніх вугільних родовищах. Найбільш примітною рисою міського пейзажу є терикони – величезні штучні насипи з вугільного пилу. Численні різнокольорові, завдяки різнобарвним породам від майже чорного до світло-сірого, терикони немов меморіальні комплекси важкій шахтарській праці височать над Добропіллям. Які ж таємниці вони таять? Допоможе розібратися виставка-дослідження "Таємниці добропільських териконів", яка експонується в Дитячій бібліотеці.
Дізнатися більше про наші місцеві "пам'ятки" допоможе інтерактивний плакат-дослідження:
Дізнатися більше про наші місцеві "пам'ятки" допоможе інтерактивний плакат-дослідження:
четвер, 25 липня 2019 р.
"Народ скаже - як зав'яже" - кошик знахідок
В народі кажуть: «Якщо твої плани розраховані на рік – сій жито, якщо на десятиліття – саджай дерева, якщо твої плани розраховані на віки – виховуй дітей». Про народну творчість та український фольклор розповідали бібліотекарі 24 липня постійним відвідувачам творчої студії «Фокус» на заході «Народ скаже – як зав’яже». Діти згадували загадки, прислів’я та приказки та дивувалися мудрості наших предків.
Найулюбленішим фольклорним жанром дітей, звичайно є казка. Мабуть, немає у світі людини, яка б не любила або не знала хоча б однієї казки. І діти, і дорослі залюбки їх слухають і читають. А ще цікавіше самим створювати мультфільми по мотивам казок. «Фокусники» обрали казку «Рукавичка» для створення анімації, а що з цього вийшло, дивіться самі:
вівторок, 23 липня 2019 р.
Пригоди Добрика
Чарівний хлопчик Добрик, який з недавніх пір мешкає в дитячій бібліотеці викликає великий інтерес у відвідувачів. Хто він? Звідки? Як він опинився в бібліотеці? На всі ці питання дасть відповіді бібліо-комікс "Пригоди Добрика":
Пропонуємо увазі наших читачів та відвідувачів веселий відео-ролик за мотивами бібліо-коміксу:
понеділок, 22 липня 2019 р.
Виставка-заклик "Читаємо дитячу класику!"
Дитячу літературу розділяють на класичну і сучасну. Авторів-класиків наслідують, поважають і цитують. А класику дитячої літератури рекомендують до прочитання в школі і вносять загальнообов'язкову освітню програму. Відомі казки - авторські та народні, пригоди, фантастика і фентезі, повісті і розповіді представлені в Добропільська дитяча бібліотека на виставці-заклику "Читаємо дитячу класику". Згадати улюблені з дитинства книжки буде цікаво і дорослим.
четвер, 18 липня 2019 р.
Повітряні літачки разом з Добриком
Дитяча бібліотека продовжує втілювати в свої роботу доступні ігрові методи роботи з дітьми. Брендом бібліотеки давно є хлопчик, образ якого використовується в логотипі. При вході до дитячої бібліотеки також розміщено малюнок де використовується цей образ читайлика. З напису "Вас вітає Добрик та дитяча бібліотека" стає зрозуміло що хлопчика звуть Добрик. Бібліотекарі вирішили піти далі, розвиваючи цей образ, і в бібліотеці з'явилася іграшка у вигляді хлопчика.
17 липня до бібліотеці завітали постійні відвідувачі - вихованці Центру соціальної реабілітації для осіб з інвалідністю. І їм першим випала честь погратися з Добриком, послухати історію його появи в Дитячій бібліотеці. Діти одразу впізнали персонажа, він викликав їх інтерес, а це і було головною задачею для бібліотекарів. Разом з Добриком веселіше і літачки повітряні складати, і розмальовувати їх, а потім разом змагатися в їх запуску.
середа, 10 липня 2019 р.
Пластилінові фантазії
Не таємниця, що діти найкраще сприймають інформацію, подану в ігровій формі. У той же час за допомогою казкових героїв можна пояснити дітям всі ті ж самі істини, але зробити це у легкій, доступній для дитячого розуміння формі. Казки заслужено вважають найпотужнішим інструментом навчання дітей. А все тому, що вони дають так звані непрямі настанови. Діти мислять образами, їм набагато простіше уявити собі ситуацію з боку, де головними героями є казкові персонажі. Саме на прикладі героїв казок найкраще засвоюється важлива життєва інформація.
Постійні відвідувачі творчої студії "Фокус" разом з бібліотекарями 10 липня згадували своїх найулюбленіших казкових персонажів. Деякі з них стають найулюбленішими, на когось ми хочемо бути схожими, а на когось навпаки ні в якому разі. Діти розповідали про добрих та злих героїв, вчилися аналізувати та вигадувати історії. А набуті знання були закріплені за допомогою творчого заняття - ліплення з пластиліну.
середа, 3 липня 2019 р.
середа, 26 червня 2019 р.
До Дня Конституції України
19 та 26 червня в дитячій бібліотеці-філії № 5 пройшли зустрічі в творчій студії "Фокус". Вихованці Центру реабілітації для осіб з інвалідністю насолоджувалися творчим процесом - створювали анімацію до Дня Конституції України "Моє ім'я - Україна". Поки діти працювали над створенням декорацій, бібліотекарі ненав'язливо розповідали дітям про Україну, її державні символи, про найголовніший Закон нашої держави.
Результатом двох творчих зустрічей стала анімація:
пʼятниця, 14 червня 2019 р.
Ігровий майданчик "Безпека на дорозі"
Остання зустріч в цьому році з відвідувачами пришкільного табору "Вербиченька" НВК №7 запам'ятається гостям бібліотеки надовго. Бібліотекарі підготували для дітей цікаву інформацію про те, як винахідники придумували засоби пересування - автомобіль та велосипед. А також нагадали корисну і важливу інформацію про небезпеку на дорозі і правила дорожнього руху. Два загони табору слухали, дізнавалися, дивувалися, грали та веселилися. Особливо дітям сподобалася гра за допомогою смартфонів та сервісу Kahoot. Переходьте за посиланням та спробуйте зіграти і ви, для цього потрібно як мінімум два смартфони. Натискайте "Play" і вперед!
Бібліотекарі ще раз переконалися що в бібліотеці потрібно якомога більше застосовувати ігрові форми роботи для кращого сприйняття інформації дітьми. Емоції, які викликає командне суперництво, можна спостерігати на відео:
середа, 12 червня 2019 р.
«Сама досконалість» Урок-феєрія
Для постійних відвідувачів влітку - вихованців пришкільного табору, бібліотекарі дитячої бібліотеки-філії № 5 підготували та провели 12 червня урок-феєрію, який допоміг згадати відому авторку казкової повісті "Мері Поппінс" Памелу Треверс та вигаданою нею леді-досконалість. Діти переглянули уривки з різних екранізацій повісті, відгадували вікторину за мотивами повісті, а на останок погодилися, що дуже б хотіли кожен собі таку чудову виховательку як леді Мері.
Пам'ятаєте?
понеділок, 10 червня 2019 р.
"Дивовижний світ океанів" Віртуальна підводна подорож
А ви знали, що 8 червня відзначається Всесвітній день океанів? У 2008 році ООН визнала цю дату днем величезних водойм, які становлять приблизно 70% всієї поверхні Землі. Мета цього дня - хоч якось взяти участь у збереженні цих найважливіших водних гігантів та їх мешканців. Що в собі таїть величезний Світовий океан? Які загадки він приховує в своїх глибинах, повністю вивчити які майже неможливо? Це пробували з'ясовувати бібліотекарі разом з дітьми з літнього табору "Вербиченька" НВК №7 10 червня. Бібліотекарі провели для малечі цікаву віртуальну-подорож "Дивовижний світ океанів". Та найбільше дітям завжди подобається проявляти свою творчість за допомогою різних технік. Цього разу бібліотекарі підготували для них майстер клас з техніки орігамі.
Акція "Всесвітній день в'язання на публіці"
Бібліотекар - професія творча. Бібліотекарі творчо підходять не тільки до підготовки заходів, оформлення виставок, написанню сценаріїв. Бібліотекарі намагаються донести громаді про можливості проведення вільного часу з користю. А це може бути не тільки читання книжок, яке, як відомо, поліпшує роботу мозку, розвиває пам'ять, підвищує рівень креативності і тим самим збільшує тривалість життя. З читанням можна порівняти і в'язання.
Акція "Всесвітній день в'язання на публіці" була ініційована бібліотекарями дитячої-бібліотеки філії№ 5. Адже і самі працівниці цього закладу люблять і читати і в'язати. Тож і вирішили приєднатися до світової спільноти, яка саме 8 червня святкує Всесвітній день в'язання на публіці. Це неформальне міжнародне свято, що відзначається щорічно в другу суботу червня. Його засновницею стала парижанка Даніель Лендес, яка в 2005 році вирішила розвіяти нудьгу та організувала в Парижі акцію в’язання в публічному місці. З тих пір запеклі в’язальниці з різних країн збираються в цей день для того, щоб похвалитися своєю майстерністю та просто класно провести час.
Акція в місті Добропіллі мабуть мало чим відрізнялася від сотень тисяч світових. Але це була наша акція в приємній компанії однодумців, які завжди знайдуть про що говорити, які надихаються ідеями один-одного. Однією з форм роботи в цей день був інтерактивний плакат "100 причин щоб в'язати", учасники акції згадували власний досвід і відчуття, записували їх на плакаті. А малеча, присутня на святі допомогла все це креативно оформити.
Але є й загально визнанні користі від в’язання. Воно розвиває просторову уяву та художній смак, виховує завзятість, уміння зосередитися, звичку доводити справу до кінця, тренує пальці й кісти рук, розвиває координацію рухів, заспокоює, дає змогу з користю відпочити.
Висновок: творчих людей в місті Добропіллі дуже багато і у них є велике бажання створити спільну платформу для прояву своїх талантів. Поки ще не зрозуміло як це повинно відбуватися, де, в який час, щоб було зручно всім. Але найголовніше те, що таке бажання є. Отже все у нас вийде.
Бібліотека-філія № 5, завдяки публікаціям в місцевих соцмережах про захід, отримала нових прихильників та друзів.
середа, 5 червня 2019 р.
"Увага! Розшукуються неслухняні діти" Урок-розслідування
Твори Григорія Остера з його доросло-дитячим гумором обожнюють старі й малі. Не одне покоління вже виросло на мультфільмах за його сценаріями: “38 попугаев”, “Попался, который кусался”, “Котёнок по имени Гав”, “Обезьянки”. Сьогодні діти й дорослі захоплюються його віршованими “Шкідливими порадами” і оригінальними “посібниками” з математики і фізики, а також підручниками з незвичайних “наук” – “Ничегоневедению”, “Конфетоедению”, “Папамамалогии” та ін.
Цікавий захід підготували бібліотекарі для постійних відвідувачів - вихованців літнього табору "Вербиченька". Діти згадували вередливі поради і з'ясовували разом з бібліотекарями чи потрібно ж ним слідкувати, чи робити все навпаки?
вівторок, 4 червня 2019 р.
Бібліотечне літо 2019 розпочалося
Бібліотечне літо в цьому році в дитячій бібліотеці-філії № 5 розпочалося динамічно та енергійно. 1 червня бібліотекарі представляли локацію "Пластиліногрфія" на міському Святі дитинства.
3 червня для вихованців пришкільного табору "Вербиченька" НВК № 7 відбулися дві екскурсії по бібліотеці та майстер класи з пластилінографії.
Завдяки презентованій новій виставці "Казка вчить, як на світі жить" можна поринути не тільки у чарівний світ українських народних казок, а й ознайомитися з казками інших народів світу, а також на "десерт" посмакувати сучасними літературними казками чудових авторів з різних країн.
Літо розпочалося. Тож, якщо вагаєтесь де його провести, будьте впевнені, що в дитячій бібліотеці сумно не буде.
Підписатися на:
Дописи (Atom)