Страницы

пʼятниця, 17 грудня 2021 р.

"І до нас завітай, Святий Миколай!" Свято

Напередодні одного з найулюбленіших свят всіх українських діточок - Дня Святого Миколая, бібліотекарі завітали до учнів молодших класів. Розповіли про зимові свята, традиції пов'язані з їх святкуванням, а також про те, що свято День Святого Миколая є святом добра й милосердя, цілком таємничим та дивовижним. Діти активно приймали участь у святковій вікторині та з неабиким творчим запалом створювали  власного янголятка-помічника Святого Миколая з паперу. За легендою саме помічники-янголи розповідають Миколаю про добрих та чемних дітей, які повинні отримати подаруночки за свої добрі дії, та тих дітей, які були неслухняними.

 

четвер, 9 грудня 2021 р.

"Ти людина. Значить маєш права" до Дня прав людини

Історичний розвиток нашої цивілізації на всіх етапах свого становлення постійно перетинался з одними і тими ж питаннями, які надалі були окреслені і узагальнені в цілісне поняття - права людини.

 

 
 Кросворд "Право" Гра "Правові поняття" Гра-вікторина 

четвер, 2 грудня 2021 р.

"Всі різні - усі рівні" до Міжнародного дня людей з інвалідністю

До Міжнародного дня людей з інвалідністю бібліотекарі дитячої міської бібліотеки-філії підготували соціальний ролик "Всі різні - усі рівні". Нехай це відео стане приводом задуматися над проблемами, з якими щоденно стикаються люди з інвалідністю, посилити увагу до захисту їх гідності, прав і благополуччя. 

четвер, 25 листопада 2021 р.

"Білий янгол скорботи" - веб-бібліографічний тематичний огляд

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.
Працівники Добропільської міської дитячої бібліотеки до цієї сумної дати пропонують увазі користувачів веб-бібліографічний огляд "Білий янгол скорботи". Книги, документи, фотодокументи, які зберігаються в бібліотеках, ніби мовчазні реліквії, бережуть правду нащадкам. 
Відео має інтерактивні елементи, для більш детальної інформації  про пропоновані книжки тиснить на сині кнопки, які з'являються під час відео.
  

До уваги користувачів також пропонуємо тематичний бібліографічний список літератури

вівторок, 23 листопада 2021 р.

Загадкова казка Коллоді - до 195 річчя Карло Коллоді

24 листопада 2021 року минає 195 років від дня народження італійського письменника Карло Коллоді. Загальне визнання отримав Карло Коллоді завдяки популярному оповіданню, яке стало класикою дитячої літератури і було перекладено багатьма мовами світу.
Карло Коллоді (справжнє ім’я Лоренціні), автор книги «Пригоди Піноккіо», народився 24 листопада 1826 року у Флоренції у родині Доменіко Лоренціні, який служив кухарем у маркіза Гінорі. Карло був старшим із десятьох дітей. Влітку їх відвозили у містечко Коллоді, на батьківщину матері. Саме назву містечка свого дитинства Карло, зайнявшись журналістикою, взяв за псевдонім, з яким увійшов до літератури.
Після початкової школи Карло пішов учитися до семінарії. Під час війни за незалежність Італії (1846 та 1860 pp.) служив добровольцем в армії. Повернувшись у Флоренцію, почав займатися журналістикою та літературою.
З часом Коллоді почав працювати репортером і редактором декількох журналів, видавав сатиричні журнали, упорядковував тлумачний словник італійської мови. У цей час з'являються деякі з його перших оповідань: «Плямочки», «Очі та носи», «Забавні нотатки».
З початком нової війни проти Австрії у 1859 р. Коллоді знову пішов добровольцем на фронт, поступив до Наваррського кавалерійського полку. У 1860 р. він повернувся з війни і працював над новими романами, комедіями і сатиричними оповіданнями. Першим дитячим твором письменника став переклад на італійську казок Шарля Перро, пізніше сам писав оповідання про пригоди Джаннеттіно, що вийшли окремою книжкою «Подорож Джаннеттіно по Італії».
Однак справжньої слави письменник зазнав як автор безсмертного оповідання «Пригоди Піноккіо». 1881 року Коллоді закінчив писати новий роман «Історія маріонетки» про пригоди дерев'яної ляльки, яку він назвав Піноккіо. Згодом роман дістав назву «Пригоди Піноккіо» і друкувався у щотижневій «Газеті для дітей». Спочатку роман друкувався у журналах і його кінець був дещо трагічним — неслухняного хлопця повісили на дубі розбійники. На думку автора це мало бути пересторогою усім неслухняним дітям, але на прохання читачів Коллоді оживив Піноккіо, повернувся до роману і дописав його. У новій версії Піноккіо не загинув, а натомість перетворився з дерев'яної маріонетки на справжнього хлопця. У 1883 р. «Пригоди Піноккіо» вийшли окремою книжкою і зразу стала однією з найпопулярніших книжок Італії і світу.
Через декілька років, у 1890 р. Карло Коллоді помер, але він навіть не міг уявити, якої великої слави зазнає його твір. Сталося так само, як і в його романі, — Піноккіо почав жити власним життям незалежно від життя свого батька. Цей роман переклали 87 мовами світу, а на батьківщині автора Піноккіо спорудили пам'ятник. У 1962 р. було засновано Національний фонд Карло Коллоді, який займається дослідженням творчості письменника та популяризацією його творів. 
Вашій увазі представляємо буктрейлер, створений библиотекарями Добропільської міської дитячої бібліотеки-філії, в основу якого покладено офіційний трейлер фільму "Піноккіо", який засновано на класичній казці Карло Коллоді «Пригоди Піноккіо». Ця казка - неймовірна подорож у світ дивовижних створінь та чаклунства, де навіть дерев'яна лялька може стати справжньою людиною, якщо забажає цього чистим серцем.

Інтерактивні завдання по казці Карло Колодді "Пригоди Піноккіо"

Гра "Пара зображень"

Інтерактивний кросворд "Загадкова казка Коллоді"

Філворд "10 імен казкових персонажів"

пʼятниця, 19 листопада 2021 р.

"Літописи Майдану" Інтерактивна книга


21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи. Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього.
Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи, гідності, та самопожертви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції.
Значення тих подій неможливо переоцінити, адже протягом листопада 2013 –лютого 2014 років відбулося найважливіше для української нації – пробудження свідомості суспільства.
На сторінках багатьох сучасних книг закарбовано надзвичайно важливий період України і це допомагає всім нам згадати, побачити наскільки той час був епохальним кроком до зміни свідомості української нації.
До цієї знакової події бібліотекарі підготували інтерактивну книгу "Літописи Майдану", яка узагальнює інформативні матеріали вебресурсів і буде цікава дітям та підліткам. Дорослі, ж можуть використовувати наведені посилання і знайти ще більше інформації про історію  українських майданів — від Протестів на Граніті до Революції Гідності і Свободи. 
 

середа, 27 жовтня 2021 р.

Перемога в обласному конкурсі "Творчі канікули"

Традиційно, під час літніх канікул Національна бібліотека України для дітей проводить Всеукраїнський дитячий літературний конкурс "Творчі канікули". 

Мета Конкурсу — сприяння формуванню у дітей та підлітків патріотичних почуттів — любові до рідної природи, краю, Батьківщини; прищеплення любові до рідної мови; розвиток естетичної свідомості, здатності до творчої самореалізації, створення умов для реалізації творчих здібностей та талантів дітей.

Завдання Конкурсу — самоідентифікація дитини як невід’ємної частини українського суспільства; розвиток інтелектуального потенціалу України; пошук дієвих та гармонійних форм національно-патріотичного виховання; збереження культурної спадщини України, залучення широкого загалу дітей та підлітків до активної участі в культурному житті країни; підвищення культурного рівня дітей.

В цьому році учасник від нашої бібліотеки  Боєв Михайло переміг в обласному етапі конкурсу. Бажаємо перемоги у Всеукраїнському!

середа, 29 вересня 2021 р.

"Трагедія Бабиного Яру" Історична довідка

 В історії людства є події, трагічність яких з відстані років набирає набатного звучання, застерігаючи суспільство від їх повторення. Одна з таких найтрагічніших сторінок історії - трагедія Бабиного Яру. До Дня пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру працівники бібліотеки підготували віртуальну історичну довідку "Трагедія Бабиного Яру"

вівторок, 28 вересня 2021 р.

Знай. Умій. Користуйся.

 Україна, а також п'ять країн виступили ініціаторами в ООН щодо проголошення Міжнародного дня загального доступу до інформації, який відтепер відзначатиметься щороку 28 вересня. Відповідна резолюція затверджена на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.

Право кожного на пошук, отримання та поширення інформації гарантовано статтею 19 Загальної декларації прав людини – Кожна людина має право на свободу переконань і на вільне їх виявлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань та свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.

Право на доступ до інформації — гарантоване статтею 34 Конституції України, а саме:

  • право кожного на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань;
  • право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб на свій вибір.

Здійснення цих прав може бути обмежене законом:

  • в інтересах національної безпеки;
  • в інтересах територіальної цілісності;
  • в інтересах громадського порядку;
  • з метою запобігання заворушенням чи злочинам;
  • для охорони здоров'я населення;
  • для захисту репутації або прав інших людей;
  • для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно;
  • для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

Закріплене Конституцією України право на інформацію передбачено законами України

  • «Про інформацію»;
  • «Про доступ до публічної інформації» та іншими нормативно-правовими актами.

Користуйтеся своїм правом доступу до інформації, але пам'ятайте і про відповідальність щодо розповсюдження інформації. 

До Міжнародного дня загального доступу до інформації бібліотекарі презентували Нотатник "Знай. Умій. Користуйся" всі користувачам, які завітали в цей день до бібліотеки.



понеділок, 6 вересня 2021 р.

"Ти вистояв і переміг, Донбас!" Ретро-презентація

8 вересня Донеччина відзначає переможну та водночас трагічну дату - річницю визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників.

Цього дня віддаємо данину поваги тим, хто героїчно боронив свою землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, вшановуємо пам’ять тих, хто загинув, визволяючи рідний край від нацистських окупантів. До цієї дати Добропільська міська дитяча бібліотека-філія пропонує ознайомитися з ретро-презентацією "Ти вистояв і переміг, Донбас!", яка містить не тільки документальні кадри з далекого 1943 року, а й тематичний список літератури.

Минуло 78 років з того переможного дня, коли було покладено край поневоленню нашої землі, але і донині не вщухає біль людських втрат у тій жахливій смертоносній війні. І, нажаль, сьогодні нам також довелося відчути, що таке війна, що таке відчуття дикого болю в душі, коли здригається рідна земля, спалахують домівки та гинуть мирні жителі. Тим більше розумієш значення слову «мир» і велику складність усіх кроків до нього.     

субота, 28 серпня 2021 р.

"А десь над соняхами в полі до сонця в небо йшли герої" Онлайн-презентація

29 серпня - День пам'яті Героїв, які загинули за волю України.... Молитвою, добрим словом, згадаймо Героїв, які боролися і віддали життя за долю України і наше майбутнє. Господь відкрив перед ними двері раю, бо пішли вони на небо нескореними...

Вічна пам'ять! Слава Героям!

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

четвер, 26 серпня 2021 р.

"Добропілля - моє місто" онлайн-кросворд

Шановні добропільчани, вітаємо з Днем нашого міста. Нехай це місце буде міцно любиме і дороге кожному з нас, нехай тут здійснюються наші бажання і збуваються мрії, нехай наше місто процвітає і росте, нехай кожному його мешканцю в житті щастить.
За давньою традицією свято шахтарів співпадає зі святкуванням Дня міста.
Вітаємо з професійним святом усіх, хто присвятив своє життя шахтарській справі. Нехай ваша праця завжди гідно винагороджується, а держава і суспільство відносяться до вас з повагою і турботою.
 
З нагоди святкування Дня міста Добропілля та Дня Шахтаря бібліотекарі Добропільської міської дитячої бібліотеки-філії створили віртуальний кросворд. Є бажання перевірити на скільки добре ви знаєте своє рідне місто? Тоді вперед відповідати на питання. 


середа, 30 червня 2021 р.

Виставка-хобі

 Увага! Увага!

Нова виставка в дитячій бібліотеці. Це не просто чергова книжна виставка, це виставка-хобі "Власні ручки роблять стильні штучки".
☑️Кажуть, що успіх залежить від того, як людина проводить свій вільний час. Хобі - одне з тих занять, яке не лише приносить задоволення, а й розвиває вміння зосереджуватися, що є корисною психічною зарядкою. Тож улюблена справа - це і відпочинок, і гімнастика для душі.
Хобі приносить людині море позитивних емоцій, саме тому важливо його мати.
❓Як же знайти своє хобі? Відповідь проста - завітайте до дитячої бібліотеки та оберіть собі заняття за допомогою представленої літератури (літо, до речі, найкращий час і для читання,і для пошуку справи до душі😊)
На виставці представлені також експонати, створені 👐 руками бібліотечних працівників. Тож, вам не тільки запропонують книжки, а й поділяться обов'язково своїми творчими секретами.

четвер, 17 червня 2021 р.

"Сувора біографія війни"

22 червня — День скорботи і вшанування пам'яті жертв Війни в Україні

Щорічно 22 червня в Україні приспускають державний прапор, адже цього дня, 80 років тому, розпочалась німецько-радянська війна, яка забрала кожного п’ятого українця.

22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить ..., і шквал крові, болю і смерті. Він тривав кілька довгих років, одних із самих довгих років в житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося. Не судилось пережити цю мить, адже це тільки мить у тисячолітній історії всього нашого людства. Невже ми забули про це?

Кожен раз в цей День ми згадуємо. Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. 

"Сувора біографія війни" автор: Добропільська дитяча бібліотека філія

пʼятниця, 11 червня 2021 р.

Цикл заходів "Канікули з книгою"

Літо – найулюбленіша пора всіх дітей. Це час шкільних канікул, коли вони відкривають світ і себе в цьому світі. Цікаві зустрічі відбулися в Добропільській міській дитячій бібліотеці-філії, які організовані для пришкільних таборів міста. Метою заходів було максимально розширили світогляд дітей, збагатити їх уяву та фантазію, спонукати до читання, подарувати нові знання та незабутні враження.

Цикл  «Канікули з книгою» мав низку різноманітних цікавих заходів.  Учасники – вихованці пришкільних таборів  мали гарну можливість розкривати таланти, поспілкуватись і просто відпочити. В рамках циклу в бібліотеці відбулося 9 заходів, які відвідало 271 користувач. Бібліотекарі підготували екскурсії, літературні та логічні гри, інтерактивні вікторини, мультимедійні відеоперегляди, інформхвилинки, презентації та бібліо-квест. При складанні плану та тематики заходів враховувалися нахили та уподобання  читачів-дітей та замовлення установ, що працюють з дітьми. 

До послуг юних читачів  презентовані книжні виставки «Казкові сузір’я» та виставка «Книги з доповненою реальністю» в рамках реалізації  Проекту «Простір креативного навчання», який відбувся за фінансової підтримки Британської Ради в рамках Проекту «Активні громадяни».  Під час заходів серед дітей було розповсюджено розроблений бібліотекарями  рекомендаційний список літератури для учнів молодшого шкільного віку «Книжкова веселка». 

Результатом зустрічей є індивідуальні відвідування бібліотеки дітьми вже разом з батьками  для того, щоб стати постійними читачами бібліотеки.  І це дуже приємно! Приходьте до нас, щоб ваші літні канікули були корисними і цікавими. До зустрічі у бібліотеці!

пʼятниця, 14 травня 2021 р.

"Європа багатолика, єдина, близька, велика" - інтерактив-book

День Європи в Україні відзначається з 2003 року – третьої суботи травня,  у 2021 році цей день припадає на 15 травня.

Це прекрасна нагода засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи. Добропільська міська дитяча бібліотека-філія долучається до святкування Дня Європи в Україні, запропонувавши віртуальним користувачам погортати сторінки інтрактивної книги "Європа багатолика, єдина, близька, велика". Тематична інформація та цікаві онлайн-завдання допоможуть дізнатися багато цікавого та закріпити отримання знання. 

понеділок, 26 квітня 2021 р.

"Пам'ятати, щоб не повторилося"

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.



четвер, 15 квітня 2021 р.

Нові надходження літератури від УІК

На 159 примірників повнено фонд Добропільської міської дитячої бібліотеки-філії завдяки Українському інституту книги. Книги, які отримала бібліотека, виключно нові видання 2019, 2020. Наразі вони вже у вільному доступі для користувачів бібліотеки. Усі книги непересічні, цікаві, яскраво ілюстровані та варті того, щоб їх прочитав кожен. 

Подаровані видання ви з легкістю знайдете за наліпкою «Ця книга у бібліотеці завдяки УІК (Українському інституту книги)».

Обов’язково завітайте до нашої бібліотеки і 
візьміть цікаві книги 
для всієї родини!

Представляємо також  до вашої уваги бібліографічний анотований список видань, що надійшли запрограмою УІК до Добропільської міської дитячої бібліотеки-філії:


понеділок, 12 квітня 2021 р.

«Щоб космонавтом стати, потрібно багато знати!» Сценарій до Всесвітнього дня авіації і космонавтики

 «Щоб космонавтом стати, потрібно багато знати!»

Науково-пізнавальна гра, присвячена Всесвітньому дню авіації та космонавтики, та Міжнародному дню польоту людини у космос.

Ціль: Привернути увагу до літератури галузевого відділу, присвяченого космосу та супутнім наукам. стимулювати цікавість дітей до знань щодо космічної галузі України та новітніх досягнень світової спільноти у цих питаннях.

Задачі: Стимулювати цікавість дітей до знань щодо космічної галузі України та новітніх досягнень світової спільноти у цих питаннях.

Ведучий 1: Доброго дня, шановні відвідувачі! Ми дуже раді зустрітися з вами тут, у нашій дитячій бібліотеці. Та ще не просто так, а дуже вагомого приводу. Може, хтось з вас знає, що ж уся планета відмічає кожного року 12 квітня? Так, молодці. Саме 12 квітня злилися у одне два визначних свята для всього людства – це Міжнародний день польоту людини у космос та Всесвітній день авіації та космонавтики.

Ведучий 2: Як ви гадаєте, чому ж для людства ідея мандрувати за межі планети Земля є такою привабливою? (Діти відповідають). Існує багато версій і кожна людина може знайти для себе відповідь на це питання – інтернет допоможе вам навіть побачити, як виглядає Земля з космосу і багато інших цікавих фактів про Всесвіт. Та людство багато часу навіть не мало чіткого уявлення про те, як виглядає Земля, якої вона форми, що таке Сонце і так далі. Тож, зараз ми з вами подивимось невеличке відео про те, як уявляли собі Землю та Всесвіт давні народи та цивілізації.

Ведучий 1: Колись, наші предки у ясні ночі дивилися у небо на зорі. Кожна епоха пропонувала свій варіант, що ж таке зорі – це і очі богів, і душі померлих, оченята янголяток, що дивляться з Неба на людей та слідкують за подіями у житті. Але ще з Давньої Греції до нас дійшли атласи з назвами зірок та їх скупчень -  сузір’їв, які ми й досі використовуємо.

Ведучий 2: Тож, протягом століть вчені досліджують космос за допомогою телескопів та інших  простих приладів, за допомогою яких відкривають існування інших планет, обертання Землі навколо Сонця, існування та будову Сонячної системи.

Ведучий 1: І тільки у ХХ столітті, 4 жовтня 1957 року,  з першим виведенням на орбіту нашої планети штучного супутника, починається так звана космічна ера. Це період часу, що охоплює діяльність, пов'язану з космічною гонкою, космічними дослідженнями, космічними технологіями, а також розвиток культури під впливом цих подій.  

Ведучий 2: Також космічна ера характеризується швидким розвитком нових технологій в суперництві в основному між США і Радянським Союзом. Швидкі успіхи були досягнуті в ракетобудуванні, матеріалознавстві, комп'ютерних програмах і інших областях. Велика частина технологій, спочатку розроблених для застосування космічної техніки були виділені і знайшли додаткові використання.

Ведучий 1: У кінці ХХ-го століття, люди вже достеменно знали будову Сонячної системи, було запущено кілька космічних апаратів, що досліджують її межі. Але багато цікавого ще попереду. А зараз ми з вами пригадаємо будову нашого космічного дому. 

Ведучий 2: А хто з вас пам’ятає коли відбувся перший політ людини на навколоземну орбіту? Так, молодці! Рівно шістдесят років тому, у 1961 році, 12 квітня, вранці у 9-й годині, вперше в історії людина покинула поверхню Землі, вийшла на її орбіту і через 108 хвилин повернулася назад. Це була подія, яка прискорила науково-технічний прогрес і надала науковцям і дослідникам можливість перетворювати в дію свої найнеймовірніші проекти. 

Ведучий 1:  А як ви думаєте, що надихало цих людей на такі мрії – польоти на інші планети, існування інших позаземних цивілізацій, створення літальних апаратів? Вам, можливо, відомо, що саме Костянтин Ціолковський є засновником сучасного ракетобудування та космонавтики? Але звідки ж взялася сама ідея космічних подорожей? Може, хтось з вас знає?

Ведучий 2: Даю підказку. Йшов 1865 рік, весь світ затамувавши подих очікував на появлення глав нового роману. Цей відомий автор спочатку друкував свої твори частинами у газеті, потім видавав їх окремими виданнями. Він був шалено популярний, його книжки переводили на різні мови, люди очікували, затамувавши подих, які фантазії знайдуть втілення на сторінках його творів. 

Ведучий 1: Разом з героями цих книг читачі літали на повітряній кулі, подорожували до центру Землі. І наступна подорож здійсниться «Із Землі на Місяць»! Тож, за думками автора, його головні діючі особи здійснять перший політ людини до Місяця за 97 годин та 20 хвилин! Ви вже здогадалися, хто автор?

Ведучий 2: Так, це твір французького письменника, засновника жанру наукової фантастики, відомого на весь світ Жуля Верна! Саме він, перший, показав усьому світові, як за допомогою науки можна досягти неймовірних на той час глибин та висот.

Ведучий 1: Потім, трішки пізніше, наприкінці 19-го століття, ще один письменник-фантаст продовжує тему космічних польотів на Місяць, та дарує нову тему, що й досі є досить популярною серед літераторів та кінематографістів. Саме він першим фантазував про прибуття інопланетян до нашої планети. Причому, дуже агресивних, що використовують людство у якості рабів та їжі для своїх їстівних культур  Здогадались, про кого йде мова? Ні? Це славнозвісний англійський письменник та джентльмен Герберт Веллс. 

Ведучий 2: Ось вам цікавий факт про його твір «Війна світів». У 1938 році напередодні дня Хеловіна, в Америці на радіо планувалося читати радіовиставу по мотивам цієї книги. Актори так проникливо та достовірно створили атмосферу прибуття інопланетян, що всю Америку захопила паніка. Люди вибігали з домівок, вистрибували з вікон, кидалися до лісу та до автівок, намагаючись сховатися від злобних марсіанців. Телефонні лінії були перевантажені, на поліцейські дільниці прибували чоловіки, які бажали стати добровольцями у боротьбі проти прибульців.

Ведучий 1:  Тож, досі цей випадок  вважається  найвідомішим розіграшом в історії радіо. А саме після книги «Війна світів» у 1901 році видається наступна книга Герберта Уеллса «Перші люди на Місяці».

Ведучий 2: У всьому світі набувають популярності фантастичні твори про ще одну планету – Марс. Ціла низка письменників видає твори саме за цією темою. Найвідоміші – це Софіус Міхаеліс та його «Політ на Марс» та цілий марсіанський цикл Едгара Берроуза. І на теренах СРСР, у 1923 році теж видається твір за цією темою з назвою «Захід Марса», ми знаємо його за назвою «Аеліта».

Ведучий 1: Не відстає від літератури й кіно. Вже у 1902 році на екранах кінотеатрів з’являється перший фантастичний фільм «Подорож на місяць» Жоржа Мельєса, що була саме пародією на вищезгадані твори Жуля Верна та Герберта Уеллса. Ця стрічка і вважається першим фантастичним фільмом про польоти до Місяця. Давайте ж вами подивимось маленький уривок з цього фільму.

Ведучий 2: І з цього часу, практично немає жодного року, в який світовий кінематограф не створював би фантастичні фільми про космічні подорожі, інші планети, світи. Неможливо перерахувати численні екранізації літературних творів, космічні серіали та відомі стрічки, які й досі збирають своїх глядачів та фанатів. Можливо, ви зможете назвати хоч деякі з них? ( Діти відповідають). 

Ведучий 2: Та, повертаємось до нашої теми.  Тільки 20 липня 1969 році американські астронавти висадяться на поверхі Місяця насправді. Першим на супутник Землі ступить астронавт Ніл Армстронг, учасник програми «Аполлон -11». 

Після великої кількості невдалих спроб знову висадитися на Місяці, туди відправляють безпілотні апарати, а потім і зовсім закривають програми дослідження місячної поверхні.  Чітких пояснень, чому так сталося, й досі не існує. Дослідження Місяця за допомогою космічних апаратів на деякий час практично припинились. 

Ведучий 1: І тільки на початку XXI століття Китай опублікував свою програму освоєння Місяця, що включає крім доставки місяцеходу (друга половина 2013 року) і відправки ґрунту на Землю (2017), зокрема будівництво населених місячних баз (2030). Вважається, що це змусило інші космічні держави знову розгорнути місячні програми - це США, Російська Федерація, Південна Корея та Індія.

Ведуча 2: Тож, у ХХІ сторіччі думки про освоєння близького та далекого Космосу,  (У межах Сонячної системи та за її межами) так само розбурхують розум людства, як і сто років тому, а може ще більше. Поки що найвідоміша компанія, що планує розвивати космічний туризм є  «SRACE-Х. А її голова, всім відомий дослідник, винахідник Ілон Маск. 

 

Ведучий 1: Багато великих та маленьких  комерційних компаній бачать можливість заробляти, створюючи новітні технології, що допоможуть здешевити польоти та зробити дійсною можливість використовувати астероїди, як цінний виток рідкоземельних та дорогоцінних металів та інших копалин, а також зробити можливими міжпланетні польоти, та знайти подібні до Землі планети. 

Ведучий 2: Вчені фізики, хіміки та астрономи теж не залишаються осторонь. За кілька десятиліть завдяки отриманій інформації з космічних апаратів та телескопів, теорія виникнення Всесвіту, галактик та планетних систем, залучає до себе все більш і більш прибічників. Мова йде про так звану «Теорію Великого вибуху». Тож, давайте подивимось, як згідно неї, можливо відтворився Всесвіт та життя на нашій планеті.

Ведучий 1: Тож, можливо саме серед вас, наші шановні відвідувачі, зараз зростають майбутні вчені та інженери, космонавти та механіки,  мрійники та практики, що допоможуть здійснити космічний прорив, будуть будувати космічні кораблі та відкривати людству нові світи у віддалених галактиках нашого Всесвіту.

Ведучий 2: Тому, дуже важливо багато знати, читати книжки не тільки  художню фантастику, а й науково-пізнавальні, а також вивчати й розуміти фізику, хімію, математику, астрономію. Саме ці науки допоможуть вам краще зрозуміти будову Всесвіту, і користуючись законами, створювати інновації та інші рішення проблем, які зараз турбують винахідників та вчених.

Ведучий 1: А зараз, запрошуємо вас випробувати свої знання та винахідливість. На першому етапі на вас чекає Космічна вікторина, яка перевірить ваші знання.

1 етап – Космічна вікторина.

2 етап - Досліди.

пʼятниця, 2 квітня 2021 р.

"Читати модно" - виставка подіум

Читання дозволяє людині розвивати межі своєї уяви.
Людина, яка читає, кожну книгу, роман, повість, оповідання пропускає через себе. Читач проживає іноді такі історії, ситуації і сюжети, які ніколи б не відбулися з ним в реальному житті. Разом з героями книг поринає в далекі мандри та подорожі. Варто лише пожаліти тих, хто не відчув смаку пригод, пережитих разом із книжковими героями. Яку книгу варто прочитати? Відповідь на це питання знайти не складно. Існує ряд жанрів, які повинен прочитати кожен, хто хоче стати ерудованим. А вже які книги ввійдуть в цей список – кожен вирішує самостійно. 

На допомогу з визначенням улюбленого жанру Вашій увазі пропонуємо книжну виставку "Читати модно", яка здатна задовільнити смаки і прихильників фентезі, і поціновувачів любовних романів чи детективних пригод. Виставка розрахована на користувачів - підлітків.
Не нехтуйте читанням, читайте, фантазуйте, думайте! Завітайте до бібліотеки, оберіть свою книгу! 


Інтерактивна вікторина "Поетичний зорепад"

До Всесвітнього дня поезії Добропільська дитяча бібліотека-філія підготувала інтерактивну вікторину «Поетичний зорепад». Готові перевірити як добре ви розбираєтеся в українській поетиці?

четвер, 18 березня 2021 р.

"5 лайфхаків для ЩАСТЯ" Інформування

20 березня – Міжнародний день щастя. Основна мета – нагадати всім, що варто радіти життю і бути вдячним за всі подарунки долі, навіть якщо іноді вона підкидає не надто приємні сюрпризи.

Його визначили не випадково – на 20 березня також припадає день весняного рівнодення, коли ніч практично зрівняється зі світлою частиною доби. Автори ідеї хотіли показати: на щастя абсолютно всі мають рівні права, як і на те, аби щодня зустрічати сонце. Запроваджений Міжнародний день щастя резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 28 червня 2012 року. 

Підтримуючи дану ініціативу, ми щиро бажаємо всім і кожному бути щасливим! А щоб було зрозуміло як же найповніше відчувати це почуття, бібліотекарі підготували інтерактивне інформування саме для Вас.  Будьте щасливі, зі святом!

понеділок, 8 березня 2021 р.

"Шукайте жінку" Жінки-музи (Онлайн-презентація)

Вся повнота нашого життя полягає в присутності всіх її складових, союз чоловіка і жінки повинен розвиватися як на загальному, так і на індивідуальному рівні. Тільки так, розвиваючись, половинки можуть збагачувати один одного. За словами Антуана де Сент-Екзюпері Любов - це не означає дивитися один на одного, це значить дивитися в одному напрямку. Тому, розділяючи інтереси свого партнера, ми дозволяємо йому залишатися і бути самим собою, залишатися вільним у власному особистісному зростанні. А з огляду на різницю в сприйнятті світу чоловіки і жінки, завжди слід пам'ятати про сильні і ключові сторони кожного учасника союзу: чоловік - це голова, а жінка - шия. Одне без іншого неможливо також як і визначення напрямку цих частин тіла. Таким чином, стан «Ми» стане міцнішим, а «Я» - скромніше. Адже любити людину - це значить відкривати її для себе, роблячи її своєю половинкою. А відкривати значить не зупиняти її розвиток, а підкріплювати своїм схваленням, прийняттям і допомогою. 

З нагоди Жіночого свята - 8 березня, бібліотекарі підготували до вашої уваги презентацію "Шукайте жінку" про жінок, які в різні часи надихали  великих та геніальних чоловіків. Якщо вам сподобалася презентація, чи виникли думки щодо того, якою постаттю ще можна доповните цей невеличкий список, пишіть будь ласка в коментарях. Продовжемо наповення презентації разом.  

понеділок, 15 лютого 2021 р.

Мовна гра "Мовограй"

 


«Мовограй» 
Сценарій 
Мовна ігротека для дітей 5-6 класів 

Мета: Формувати розуміння того, що українська мова - наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Розширювати знання про красу і багатство української мови. Пробудити почуття національної гідності. Виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти українською мовою. 

Обладнання: ПК, телевізор чи проектор, у кожної команди смартфон чи планшет. 

Ведучий 1: Доброго дня, шановні діти та дорослі! Ми дуже раді, що ви завітали до нашої бібліотеки! Сподіваємось, разом ми весело та з користю проведемо час, дізнаємось багато цікавої інформації, випробуємо свої знання. 

Ведучий 2: Тож, хто з вас знає, скільки мов зараз існує на планеті Земля? А може, хоч приблизну кількість? Згідно даних Організації Об’єднаних Націй люди використовують біля 6 000 рідних мов, але майже половина з них постійно перебуває під загрозою зникнення. 

Ведучий 1: Як ви гадаєте, чому? Так, допоки є люди, спільноти, які розмовляють цією мовою, вона існує. Тому, у 1999році, на Генеральній конференції ООН з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови, з метою сприяння культурному та мовному різноманіттю. 

Ведучий 2: Щороку, 21 лютого, у всьому світі, ми віддаємо шану рідній мові, що дозволяє краще розуміти та поважати один одного, а також зберегти та примножити спадщину різних народів для наступних поколінь. 

Ведучий 1: Українська мова входить до тридцятки найпоширеніших мов світу. ЇЇ можна почути майже у кожному куточку нашої планети. Всі ми пишаємось нашим милозвучним, солов’їним словом, та на жаль, іноді робимо помилки, як письмово, так і усно. 

Ведучий 2: І що ж тепер робити? Зовсім не розмовляти українською? Або говорити тільки правильно, та мовчати, коли не впевнений у своїх силах? Ми із задоволенням вислухаємо всі ваші відповіді. 

Ведучий 1: А зараз послухайте невеличку історію, яка колись трапилась в нашій бібліотеці. Тож, одного похмурого дня до нас у гості завітав незвичайний маленький хлопчик. Поспілкувавшись з ним деякий час, бібліотекарі зрозуміли, що трапилося диво і ця дитина потрапила до нас із іншого світу і виміру. Він був маленьким чарівником і дуже швидко навчився читати і писати українською. Але деякі речі і йому давалися нелегко. 

Ведучий 2: Та разом, ми з Добриком (так цей хлопчик назвав самого себе) і досі вивчаємо складні та незрозумілі моменти нашої мови, намагаємось частіше читати та спілкуватися українською, прояснювати для себе незрозумілі та складні випадки використання тих чи інших слів або сталих виразів. 

Ведучий 1: І ось сьогодні ми вам пропонуємо невелику гру, яку ми назвали «Мовограй», створену суспільними зусиллями наших бібліотекарів та цієї вельми обдарованої дитини. Присвячена вона, зрозуміло, до Міжнародного Дня рідної мови. Сподіваємось, що завдяки пройденим завданням, ви дізнаєтесь щось нове та цікаве, та, як то кажуть, випробуєте свої сили у засвоєнні нової інформації. 

Ведучий 2: Мовна гра буде проходити у 8 етапів. Але спочатку нам потрібно сформувати команди. (Допомагаємо дітям об’єднатися в команди) 

Ведучий 1. І перший раунд гри це вікторина «Мова – душа народу». Готові? Розпочинаємо! Переходимо за першим QR – кодом і намагаємося швидко і правильно відповідати. 

1. Вікторина 

(Після відповідей фіксуємо результати) 
2. Виберіть правильний варіант написання слів або словосполучень. 

3. Ведучий: Синоніми (від грец. synonymos - однойменний) - це слова, що по-різному звучать, але близькі за значенням. Вони відрізняються відтінками значення, стилістичним забарвленням, можливістю поєднання з іншими словами або можуть бути тотожні за значенням. Як ви здогадалися наступне завдання буде добрати синоніми до наступних слів:  
4. Підберіть до визначених слів антоніми. 
5. Виберіть слова, де наголос у слові є вірним. 
Ведучий: Фразеологізм – це стійке словосполучення, яке ще називають фразеологічним зворотом чи крилатим висловом. Певні труднощі з використанням та розумінням фразеологізмів можуть бути у іноземців через те, що фразеологізм найчастіше неможливо перекласти дослівно бо втрачається сенс. З іншого боку фразеологізми надають мові яскраве і емоційне забарвлення. Наступний раунд гри допоможе виявити як же добре знаєтесь у крилатих виловах української мови ви. 

6. Визначте значення наступних українських фразеологізмів.        
   

7. Перекладіть, будь ласка, наступні слова з російської мови на українську:
 
Ведучий 1: Ось і добіг до кінця наш «Мовограй». Сподіваємось, ви не тільки весело, а ще і з користю провели свій вільний час з нами. Можливо, не всі завдання вийшло зробити без помилок, та головне - запам’ятати та надалі використовувати набуті знання. 

Ведучий 2: А в цьому вам знов таки може допомогти читання. Читайте, приходьте до нас у бібліотеку за новими книжками, відкривайте для себе нові можливості. Може саме в цей час, хтось з вас прийме рішення і стане перекладачем або вчителем української мови. Бути чемною людино, грамотно писати і висловлювати свої думки як письмово, так і усно – це важливо і престижно для кожної людини. 

Ведучий 1: Любить рідну мову, знайте її, спілкуйтеся нею! Вивчайте інші мови світу, розширюйте свої можливості! 

Ведучий 2: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає І своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід, почування.» - Панас Мирний 

8. Ведучий 1: У нас залишилося ще одно завдання для вас. Перейдіть будь ласка за останнім QR-кодом та напишіть три слова – три асоціації, які викликані нашої сьогоднішньою зустріччю. 

За допомогою сервісу https://www.mentimeter.com створюємо разом хмару слів з враженнями про захід. 

Дякуємо за увагу! До нових зустрічей! 

Посилання на презентацію https://view.genial.ly/602504ccecb2ec0d91bdcbfc/presentation-movograj
Посилання на роздатковий матеріал для учасників (QR - коди)
  
Творча розробка колективу Добропільської дитячої бібліотеки. При використанні просимо вказувати авторство з активним посиланням http://kinderllibrary.blogspot.com/2021/02/blog-post.html

пʼятниця, 29 січня 2021 р.

"Казки про Добро та Справедливість" Захід

29 січня до бібліотеки завітали учні 3-А класу НВК №7, а 4 лютого учні 3-Б ЗОШ № 19 на захід присвячений 245 річчю А. Т. Гофмана "Казки про Добро та Справедливість". Діти уважно слухали розповідь про сумну біографію письменника, приймали активну участь у вікторині, слухали уривки з балету "Лускунчик", дізнавалися про різні варіації мультиплікаційних та кіно фільмів, в основу яких покладено казку "Лускунчик та мишачий король" Гофмана. Яскравим доповненням до заходу стала презентація книги видавництва "Меджик букс" українською мовою з доповненою реальністю та ілюстраціями відомої української художниці Євгенії Гапчинської. Наприкінці заходу діти ділилися враженнями з сяючими очима.


четвер, 28 січня 2021 р.

"Бій за майбутнє" Історичний екскурс

 29 січня в Україні відзначатиметься річниця бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. В цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Бібліотекарі підготували Interactive page на основі інформаційних матеріалів Українського інституту національної пам’яті.

До Дня пам'яті Героїв Крут -2021

вівторок, 26 січня 2021 р.

"Сторінками історії" Інформ сторінка

27 січня -  Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

 Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

В історії людства було безліч «темних» плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей, і це сумно. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах. Ми не повинні допустити, щоб подібне ще хоч коли-небудь повторилося!

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року, резолюція A/RES/60/7. Метою запровадження цієї сумно пам’ятної дати, за даними проекту DilovaMova.com, є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя.

Міжнародне співтовариство "беззастережно засуджує всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громад, зумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце", - йдеться в тексті резолюції. Справжні і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.

У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібне більше ніколи не повториться! Будемо пам’ятати..

Джерело

Пропонуємо переглянути слайдер зображень, підготовлений бібліотекарями до цієї трагічної дати:

понеділок, 25 січня 2021 р.

Сценарій до 245 річчя А.Т.Гофмана

Сценарій до заходу «Казки про добро та справедливість»

Форма роботи: Літературний бенефіс до 245-річчя Ернста Теодора Амадея Гофмана

Мета: ознайомити з життям та творчістю Гофмана; розвивати творчу уяву і читацький інтерес учнів; прищеплювати інтерес до літератури та мистецтва; прищеплювати прагнення до літературної освіти, естетичний смак; розширювати світогляд школярів.

Ведучий 1: Доброго дня, шановні діти та дорослі. Як завжди, ми раді бачити вас у стінах нашої дитячої бібліотеки!

Ведучий 2: Ось і відлунали зимові свята, які є найулюбленішими у дітлахів всього світу. І хоч не завжди погода радує нас снігом у ці дні, та святковий настрій це не псує. У деяких країнах ще у листопаді люди починають готуватися до головного свята зими – Різдва Христового. Відкриваються різдвяні майданчики та крамнички, де можна знайти кожній близькій людині подарунок, поїсти різдвяних смаколиків  та придбати красуню-ялинку та різноманітні ялинкові прикраси.

Ведучий 1: Ви спитаєте нас, що ж є спільного між Різдвом та автором, якого ми зараз вам презентуємо? Тож, слухайте уважно й ви обов’язково знайдете відповідь на ваше питання!

Ведучий 2: Зараз ми з вами полинемо у минуле, у далеке німецьке місто Кенігсберг, де 24 січня 1776 року народився хлопчик, якого назвали Ернст Теодор Вільгельм Гофман. Його батько був відомим адвокатом, мати – дуже набожною жінкою. Подружнє життя цих цілковито різних людей супроводжувалося частими сімейними скандалами, які призвели врешті-решт до того, що через 2 роки після народження сина вони розірвали шлюб та роз’їхалися. Маленький Гофман залишився жити з матір’ю, у будинку його дядька, Отто Вільгельма Дерфера.

Ведучий 1: Мати не цікавилася життям свого сина, займаючись релігійними обрядами та справами церкви. Тому хлопчик дуже часто був полишений на самого себе, ріс відлюдкуватим та замкненим. І тільки музика та малювання скрашували йому самітність. (Відео)

https://www.youtube.com/watch?v=0WaTn4Um7-E

Ведучий 2: Тож, Ернст Теодор Амадей Гофман, після тяжкої хвороби та злиднів, помер 25 червня 1822 року у Берлині. Йому було лише 46 років. У рідній країні він на той час не здобув великої популярності, та за її межами його творами захоплювалися як у Європі, так і в Росії.

Ведучий 1: Його чарівні казки про Любов, Добро та Справедливість, вже після смерті автора, потрапили до Олександра Дюма-батька. Він так захопився ними, що навіть переклав їх на французьку мову. Особливе місце у серці письменника зайняла казка, сповнена див та святкової атмосфери Різдва. Можливо, ви здогадалися, що це за казка? Так, це «Лускунчик та Мишачий король».

Ведучий 2: Ці твори стали такими популярними у Європі, що майже у кожній родині, на Різдво, батьки дарували своїм дітям яскраву книжку казок Теодора Гофмана, з чудовими кольоровими ілюстраціями, яку діти з захопленням читали та роздивлялися. Казки видавалися й перевидавалися, перекладалися різними мовами, мандрували по всьому світові.

Ведучий 1:І з часом ці історії тільки набувають популярності. Мабуть, неможливо знайти людину, яка не читала, або не чула про Лускунчика. Кожного року видаються тисячі книжок з цією казкою. Але все змінюється, і з’являються нові формати видань. Наприклад, в Україні, у 2018 році у видавництві «Меджик букс» випускається книжка «Лускунчик» українською мовою з доповненою реальністю та ілюстраціями відомої української художниці Євгенії Гапчинської.

Ведучий 2: Яскраве, сучасне, «живе» видання користується чималим попитом у дітлахів. Примірники цієї книги є і в нашій бібліотеці. Тож тим, хто зацікавився, ми пропонуємо прийти до бібліотеки та самим її  прочитати та пограти.

Ведучий 1: А для тих, хто вже читав цей казковий твір, ми підготували цікаву інтерактивну вікторину, що допоможе згадати казку «Лускунчик» та випробувати свої сили та пам’ять.. Тож увага!

Інтерактивна вікторина

2 варіант інтерактиної вікторини в Kahoot

Ведучий 2: Ми дуже раді, що ви всі добре впоралися з такими складними завданнями. Якщо пам’ятаєте, всі ці чарівні події почалися саме у Святвечір, перед Різдвом. І це є те спільне, що пов’язує постать письменника Теодора Гофмана та різдвяні свята, але не тільки. Зараз ми з вами дізнаємось ще декілька цікавих фактів, чому ж «Лускунчик» став світовим символом Різдва.

Ведучий1: І для цього нам знов треба повернутися до минулого. Тож, уявить собі, що одного разу книжка з казками Теодора Гофмана потрапила й до рук відомого російського композитора з українським корінням Петра Ілліча Чайковського. Він так захопився історією про Лускунчика та Мишачого короля, що відтворив цю історію про любов, юність та перемогу добрих сил у музиці. Разом з балетмейстером Маріусом Петіпа, французом за походженням, вони створили найвідоміший у всьому світі різдвяний балет «Лускунчик».

Ведучий 2: Перша прем’єра цього дійства відбулася у Санкт-Петербурзі, 6 грудня 1892 року у Маріїнському театрі і мала шалений успіх. Після пожежі, що відбулася у цьому театрі через деякий час по тому, назавжди зникла оригінальна сценографія балету та  лібрето, тобто постановки танців. Спеціалісти з балетного мистецтва по краплинкам відновили балет, та на жаль, не повністю. Тому й досі у кожному театрі у різних країнах користуються різними варіантами цього твору.

Ведучий 1: З часом, балет «Лускунчик» набирає популярності. Чудова музика Чайковського, яскраві події та декорації, неймовірної краси костюми та казкова атмосфера Різдва – все це пригортає увагу глядачів й досі. Ймовірно, кожен з нас чув мелодії з цього твору, а деякі з вас, можливо, й не здогадуються, що улюблена музика – це частинка великого твору видатного композитора.( Мелодія Феї Драже Відео ).

https://www.youtube.com/watch?v=0RkSy6ElNIY

Ведучий 2: Особливою любов’ю «Лускунчик» користується в Америці. Цю виставу можна побачити на кожній сцені – від  шкільних майданчиків , театральних гуртків до національних театрів опери та балету напередодні Різдва або Нового року. «Нехай же почнеться місяць Феї Драже ! » - так іронічно називають грудень у своїх статтях журналісти «Нью-Йорк Таймз». Квитки на виставу «Лускунчика» неможливо придбати, вони розпродаються ще влітку.

Ведучий 1: Щоб показати, яка грандіозна вистава відбувається на головній сцені Нью-Йоркського Міського Балету кожного року, ми вам презентуємо таку інформацію. Тож, для вистави балету за версією Джорджа Баланчина, яка триває 2 години задіяно:

 90 танцівників балету;
125 дітей;
40 статистів;
62 музиканти й відповідно стільки ж музичних інструментів та диригент;
150 різних костюмів;
60 чоловік допоміжного персоналу (гримери, костюмери, освітлювачі тощо);
700 освітлювальних приладів;
Ялинка, яка підіймається за допомогою спеціальних приладів важить майже одну тону;
Біля 22 кілограмів паперового конфетті падає на сцену під час танцю Сніжинок..

Ведучий 2: І якщо вам цікаво, як все це дійство відбувається, то можна подивитися цілий фільм-балет, який було знято у 1993 році разом з трупою Нью-Йоркського Міського Балету, де у ролі Лускунчика дебютував відомий за стрічками «Один дома», та «Один дома 2», юний Маколей Калкин. (Відео 3).

https://www.youtube.com/watch?v=glF0oEDfqH8

Ведучий 1: Мультиплікаційне мистецтво теж не залишилося осторонь. Яскраві кольорові мультфільми за мотивами «Лускунчика» знімалися у різний час у різних країнах. Дорослі, можливо, пам’ятають, чудовий мультфільм «Лускунчик», який було зроблено у СРСР ще у 1973 році. У 1990 році вийшов мультфільм «Принц Лускунчик», який було створено у Канаді.

https://www.youtube.com/watch?v=Vox-DBWlx9A

https://www.youtube.com/watch?v=8Fcw2P05aPQ

 Ведучий 2: Декілька різних мультиплікаційних стрічок було знято і в Росії – у 2004 році «Лускунчик та Мишачий Король» та у 2015 році міжнародний проект «Чарівне королівство «Лускунчика». Згадки про дійство цієї казки є навіть у серіалі «Том та Джері», де йому присвячена ціла серія «Історія про Лускунчика».

https://www.youtube.com/watch?v=Td9EcZcQe6c

https://www.youtube.com/watch?v=iOOPDSMfIxM&t=1s

https://www.youtube.com/watch?v=5lSzJv-NSvI

Ведучий 1: Не обійшло стороною цю тему і кіномистецтво. У 2010 році вийшов на великі екрани міжнародний проект «Лускунчик та Щурячий король», режисером якого був Андрій Кончаловський, а головні ролі зіграли американські, британські  та російські зірки. А у 2018 році світ побачив фільм «Лускунчик і чотири королівства», знятий студією «Дісней», де ця відома історія предстане перед вами у зовсім іншому світі.(Відео)

https://www.youtube.com/watch?v=BolPLJ0yunA

https://www.youtube.com/watch?v=Sk-HW11epLo

Ведучий 2: Сподіваємось, що й надалі чарівна казка «Лускунчик» та однойменний балет приноситимуть радість та добро, будуть спонукати творців до нових цікавих проектів.

Ведучий 1: Тож, у світовій скарбниці тих речей, що роблять наш світ кращим та добрішим, Ернст Теодор Амадей Гофман та його твори займають почесне й абсолютно заслужене місце.

Ведучий 2: І наприкінці нашої зустрічі хочеться запропонувати вам  -  читайте! Читайте більше добрих, неймовірних історій, зростайте та розвивайтеся разом з різними книжковими героями, у тому числі і з героями книжок такого видатного письменника як Гофман.

 

Сценарій підготувала - Нечаєва-Боєва Н.О. - бібліотекар дитячої бібліотеки-філії № 5 Добропільської міської ЦБС.

Технічна підтримка - Шуман О.В. - зав. бібліотекою-філією № 5 Добропільської міської ЦБС