Страницы

середа, 27 травня 2015 р.

Літо в бібліотеці - свято щодня

Розпочинається літо, а разом з ним –«ура» - пора літніх канікул. Наша бібліотека вже вкотре розпочне працювати за програмою літніх читань «Літо в бібліотеці – свято щодня». Для наших маленьких, а також не дуже маленьких користувачів та відвідувачів ми розробили цикл цікавих та змістовних заходів: презентації тематичних виставок, літературні ігри та конкурси. На дітлахів також чекає протягом усього літнього періоду бібліотечний кінозал «Мультяшне літо».
Інтернет - центр бібліотеки покличе своїх користувачів  приєднатися до великої когорти любителів віртуального життя. На них чекає «Літо таємниць у Мережі».
Зовсім скоро, а саме  з початку червня в нашій бібліотеці гостинно відкриє двері  «Хобі – територія» - школа рукоділля. Під час занять діти під керівництвом бібліотекарів навчаться бісероплетінню, в’язанню гачком різних поробок, освоять навички квілінгу . Всі заняття будуть супроводжуватися мульти медійними уроками та виставочними показами робіт, учнів нашої школи.
Так що тих, хто залишиться в нашому шахтарському місті і  захоче проводити свій вільний час з користю для себе, чекаємо в нашому культурно-освітньому закладі. Ми, працівники бібліотеки, дуже чекаємо на вас!

субота, 23 травня 2015 р.

Свято творчості, музики і натхнення

  Коли приходить натхнення...

У літературно-музичному салоні «Натхнення» Центру дитячої та юнацької творчості 21 травня відбулося свято – свято творчості, музики і натхнення.
                                                                          
      
Вельмишановне журі: Ірина Олександрівна Козачук, заступник директора Добропільської міської централізованої системи, Оксана Іванівна Рябовол, завідуюча міською дитячою бібліотекою-філією №5, В'ячеслав Шадюк, професійний фотограф студії «Фотомир» Лариса Миколаївна Сергєєва, відеооператор народної студії ТБ і преси «Рожевий слон», Тетяна Олександрівна Лисенко, методист з організації дитячих та юнацьких ЗМІ, не тільки нагородили переможців дипломами, грамотами, подарунками, а ще й коректно вказали хлопцям на помилки і недоліки в їх роботах, дали професійні мудрі поради.
                                                                          
Дарина Грібеннікова, Анастасія Шестаченко, ведучі заходу, а також Анастасія Голуб - Муза художнього слова, зуміли донести дух, притаманний літературних салонах минулого століття.
Атмосфера свята, музики, танцю, краси поетичного слова, мерехтіння свічок, і, звичайно ж, пісні, – все підкорило гостей та учасників конкурсів.
Магічна сила мистецтва: поезія – думка, фото – образ, музика – настрій допомогла цікаво провести зустріч, передати душевний стан кожного присутнього у літературно-музичному салоні.
                                                        
                  В кінці свята Валентина Миколаївна Марченко – директор ЦДЮТ вручила подячні листи членам журі, всім присутнім побажала творчого натхнення, польоту фантазії, глибини почуттів, кохання і прекрасного весняного настрою.

четвер, 21 травня 2015 р.

Виставка-сувенір "Квітковий вальс"

Навесні розцвітаються квіти
І до осені пишно цвітуть
А зимою вмирають і знову
Розцвітають і знову живуть
Цвітуть квіти, як ті діти
Земля — їхня мати.

В чарівну пору року, коли буяє природа, бібліотекарі вирішили презентувати відвідувачам виставку-сувенір "Квітковий вальс".  

У сиву давнину квіти обожнювали, вважали їх уособленням найніжніших почуттів. З самого початку нашого життя і до кінця супроводжують нас саме квіти. Всі урочисті події: День, народження, Перше вересня, Останній дзвоник, Весілля  - жодне з свят не зустрічається без квітів. Адже квіти - одне з самих найпрекрасніших творінь природи.
А на острові Таїті й досі всіх дітей до 6-річного віку звуть «гіті», що означає «квітка». У нас дітей часто порівнюють з квітами.  У різні часи і в різних народів на честь квітів часто влаштовують свята. Багато  подібних, цікавих фактів можна дізнатися з літератури, представленої на виставці. Крім того, представлені книги ознайомлять читачів з тим, як доглядати квіти, будь то садові чи кімнатні рослини. В художній літературі  багато творів пов'язаних з квітами. Так діти мають змогу взяти книжку з виставки і прочитати "Червоненьку квіточку" С. Аксакова, казку "Дванадцять місяців", цікавий збірник казок "Чарівна квітка", Аленушкины сказки" Д. Маміна-Сибиряка а також інші казки і вірші про квітки.
Прикрасою виставки стали букет кульбабок зроблених з ниток і зв'язана квітка ромашка. А найкращі наші читачі, які відвідують нашу бібліотеку і  цікавляться кожною новою виставкою отримають  сувенір з "квіткової" виставки у вигляді книжкової закладки в формі квітки. 


вівторок, 19 травня 2015 р.

"В граніті, в бронзі, у серцях..." - виставка-діафільм

 "В граніті, в бронзі, у серцях..." - таку назву  обрали бібліотекарі для  виставки-діафільму, присвяченій 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дню пам'яті та примирення, Дню Перемоги. В ці травневі дні салютують салюти, звучать вірші, пісні, все це  за для того, щоб ми ніколи не забули які це важливі дні в історії нашої країни, які важливі події відбувалися 70 років тому, які великі страждання довелося випробувати на собі нашим землякам і які великі подвиги здійснили вони, для того, щоб ніколи більше на планету Земля не прийшла Війна.
 Виставка-діафільм - інноваційна форма роботи для нашої бібліотеки. Експозиція виповнена у вигляді кадрів, схожих на кадри старої фотоплівки, або діафільму. Таким чином, бібліотекарі намагалися виділити літературу, представлену на виставці, нібито зупинити її у стоп-кадрі.   Цитатою до  виставки-діафільму стали слова:

Войну мы вспоминаем не затем,
Чтоб лишний раз победой похвалиться.
Мы повторяем вся и всем:
Подобному не должно повториться.
  Сергей Баруздин
Підрозділи виставки написані у вигляді трикутникових фронтових листів.
Перший розділ виставки "Чотири роки слави й втрат" - представляє загальну літературу по Великій Вітчизняній війні. Розділ "Між життям і безсмертям мости" містить літературу про історичні пам'ятники військових років, відомості про братські могили на території нашого району. В Книзі пам'яті України т.16 Донецької області можна знайти інформацію про наших земляків, загиблих в боях та  зниклих без вісті, померлих від ран.  "Сповідь солдатських сердець"-  розділ цікавий тим, що тут розміщена література, яку писали очевидці тієї страшної Війни. Тут представлені  і мемуари, і художні твори, і вірші військових років. Доповненням до імпровізованої "фото-стрічки" стали яскраві червоні  гвоздики, які завершують загальну концепцію виставки-діафільму.
Пам'ятайте про ті дні - коли цілі родини зникали з лиця Землі.
Пам'ятайте про ті дні - коли в кожній родині був назавжди втрачений: брат, син, батько, дід.
Пам'ятайте про ті дні - коли в кожній родині дитина дізнавалася, що таке голод.
Пам'ятайте про ті дні - коли покалічені фізично і морально люди - не потонули у своїх сумних думках - а вижили і дали життя новим людям. Яких вчили оптимізму і світлого погляду на життя.
Пам'ятайте і пишайтеся! І намагайтеся бути вдячними своїм предкам!
З днем Перемоги!

Свято читача - свято Букваря

                                                                       
 13 травня, в дитячій бібліотеці відбувся традиційний захід -  «Посвята в читачі – Свято Букваря». І до нашої книгозбірні завітали діти, які вже люблять  і вміють  читати.  Нещодавно вони вперше переступили поріг школи,  стали школярами,  зустрілися з першою книгою – Букварем.  …Непомітно пройшов перший рік навчання. Прочитана остання  сторінка першої в житті книги - Букваря.  Вже читається легко, швидко. Хочеться ще щось прочитати, пізнати нове. Ось тому вони  прийшли до нас – на посвяту в читачі.
            Сьогодні учні 1-а та 1-б класу НВК №7 стали повноправними  читачами нашої бібліотеки. Для них відкрилися двері у чудовий світ "Книжкового королівства" і
зустрілися вони  з Королевою книг. (В ролі Королеви книги – учениця 9-а класу НВК №7 Шуман  Тетяна). А ведучими свята стали Нечаєва-Боєва Н.О. та Шуман О.В. – провідники в королівстві любителів книги та читання.
Учні познайомилися з різними книжками. Особливо вразливою була зустріч з понівеченою та розірваною книгою. Всі дружньо згадали правила поводження з книжками дома та в школі.
Потім бібліотекарі розповіли дітям, скільки людей приймає участь у створенні книги, як вона народжується. І як завжди – ігри та загадки, складання магічного слова з приказок та прислів’їв про книгу і на закінчення свята – урочиста обіцянка берегти та виконувати всі правила бібліотеки. Кожен з присутніх записався до нашої дружньої бібліотечної сім’ї   та потримав у руках ключик до знань.
                                                                 
Протягом свята наші маленькі читачі дивилися мультфільми про книги та бібліотеку, знайомилися з бібліотечним життям. Всі отримали в подарунок книгу.